Przejdź do głównej treści


Uwaga na nową organizację ruchu drogowego w Obornikach.

| źródło: Starostwo Powiatowe | Lokalne

Pojazdy ciężarowe będą miały utrudniony przejazd przez centrum Obornik.

Jak informuje Starostwo Oborniki, wprowadzona zostaje nowa, stała organizacja ruchu na odcinku: pomiędzy skrzyżowaniem dróg powiatowych Obrzycko-Oborniki i Słonawy-Nowołoskoniec w miejscowości Słonawy (skrzyżowanie przy firmie Tappol) do mostu na rzece Wełnie w miejscowości Oborniki w ciągu ul. Czarnkowskiej (przy firmie Delta). Po tym odcinku nie będą mogły poruszać się pojazdy o masie pow. 3,5 tony. Ruch tych pojazdów przekierowany będzie na tzw. małą obwodnicę Obornik.

Zmiana na pewno bardzo ograniczy ilość ciężkich pojazdów przejeżdżających przez centrum Obornik, co zapewne istotnie zwiększy bezpieczeństwo oraz troszeczkę ograniczy korki w tym rejonie. W istotny sposób jednak wpłynie na dociążenie i tak zakorkowanej DK 11 na odcinku od nowego ronda do mostu na Warcie.

Zwolnienie z zakazu dotyczy:

  • komunikacji miejskiej oraz szkolnej
  • pojazdów PGKiM w Obornikach praz PWiK w Obornikach
  • firm transportowych oraz budowlanych, mających siedzibę przy drodze powiatowej nr 1847P oraz 2041P pod warunkiem kierowania samochodów ciężarowych na nowo wybudowaną obwodnicę Obornik a nie przez centrum miasta
  • służb, tj. Straż Pożarna, Policja, Służby Drogowe itp.
  • mieszkańców pod warunkiem dojazdu do posesji

 

Dziękujemy, że byliście z nami przez cały 2025 rok. Wspólnie opisywaliśmy życie naszych gmin i powiatu – z bliska, codziennie, po naszemu.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstała blisko 3 lata temu. W jej szeregi wstąpiło 16 przyszłych strażaków. 
27 grudnia 1918 roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie. O tym wydarzeniu pamiętają co roku Oborniccy Fanatycy.
PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały nagranie z montażu potężnego przęsła dla drugiego toru kolejowego nad Wartą w Obornikach. To jeden z najbardziej efektownych momentów tej inwestycji.
W poniedziałek 22.12.2025  z niespodziewaną spontaniczną wizytą do Obornik przybył Menno / Menses Vos, Stieneke Tibbe i Fokko Tiebe z Emmen.
Rożnowo doczeka się nowoczesnej infrastruktury sportowej. Gmina Oborniki pozyskała 541 800 zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, przyznanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, na realizację inwestycji przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowie. W ramach zadania powstanie bo…
Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał 23.12.2025 roku umowę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. dotyczące realizacji kluczowych zadań komunalnych na terenie miasta i gminy Oborniki.