fbpx

Nowoczesny sprzęt trafił do OSP Lipa (foto)

Strażacy z Lipy otrzymali w ostatnich dniach nowoczesny sprzęt ratowniczy.

 

W pozyskaniu sprzetu dla OSP Lipa brała udział Gmina Ryczywół w kwocie 30 tys. zł. Ponad 35 tys, zł. udało się pozyskać z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Kolejny raz w pomoc w pozyskaniu sprzętu dla druhów zaangażował się poseł Krzysztof Paszyk:

"... miałem przyjemność wziąć udział w szkoleniu z użytkowania sprzętu ratowniczego przeznaczonego dla druhen i druhów z OSP Lipa. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu strażacy z Lipy otrzymali rozpieracze. Nożyce i akcesoria zakupiła Gmina Ryczywół." - informuje Paszyk na swojej stronie.

Pozyskany przez OSP sprzęt to nowoczesne, zasilane na baterie przyrządy umożliwiające ratowanie zakleszczonych w pojazdach osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Na chwilę obecną jest to najnowocześniejszy sprzęt do ratownictwa technicznego w powiecie obornickim.

Lipscy strażacy czekają na nowy wóz strażacki. Posiadany Star ma ponad 40 lat. 

Cieszę się, że udało nam się doposażyć naszą jednostkę w tak nowoczesny sprzęt - mówi radny Szymon Chmielewski. Wierzę, że wspólnie z władzami Ryczywołu uda nam się zrealizować największe marzenie, a więc zakup nowego wozu - dodaje Chmielewski.

Deklarację zakupu wozu złożył na zebraniu na początku roku wójt Henryk Szrama. Mówił wówczas, że będzie starał się zrobić wszystko co się da, aby do końca jego kadencji taki pojazd trafił do Lipy.

 

Fot. Poseł Krzysztof Paszyk