Przejdź do głównej treści

Nowy dyrektor w "Trójce"

| UM Oborniki | Lokalne

W minionym tygodniu w ramach konkursu na stanowisko dyrektora szkoły podstawowej im. Adama Mickiewicza w Obornikach wybrana została Lidia Polcyn z Parkowa.

Zastąpi ona na stanowisku Zygmunta Dyczkowskiego, który swoją funkcję pełnił od samego początku istnienia szkoły czyli od 1981 roku.

Ciągle trwa również ogłoszony przez Burmistrz Obornik Tomasza Szramę konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Oferty należy składać do 1 czerwca w Biurze Obsługi Interesanta.

SZCZEGÓŁY KONKURSU

UM Oborniki

W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.
6 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, podczas którego wyróżniono organizatorów najważniejszych imprez sezonu oraz medalistów międzynarodowych zawodów.
8 grudnia 2025 roku dokonano odbioru prac remontowych na drodze gminnej Tłukawy–Igrzyna. To kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców naszej gminy - informuje ryczywol.pl
Rogozińscy urzędnicy zareagowali na wchodzenie na teren ronda, gdzie wiele osób robi sobie zdjęcia z bombką.