Przejdź do głównej treści

Obwodnica Obornik jednak korytarzem społecznym

| Łukasz | Lokalne

Obwodnica Obornik zostanie poprowadzona korytarzem wyznacoznym po konsultacjach społecznych.

Informację o wyborze wariantu społecznego przekazał na swoim profilu Burmistrz Oborik Tomasz Szrama:

Zakończyła się wideokonferencja w sprawie wyboru korytarza obwodnicy Obornik S-11 o długości ponad 22km. Konsultacje, które trwały od 2018r., po 2 latach zmagań władz Obornik i mieszkańców sołectw położonych w wschodniej części Gminy możemy ogłosić sukces. Wybrany został wariant społeczny, który powstał po długich konsultacjach z mieszkańcami naszej Gminy. Warianty niekorzystne dla mieszkańców Gminy zostały odrzucone.

Ustalony korytarz obwodnicy Obornik S-11 oddala się w stosunku do poprzednich wariantów od Świerkówek, Ocieszyna i Gołaszyna i przebiega przez Rożnowo w najmniej kolizyjny sposób.

Foto/Źródło: fb.com/Tomasz Szrama

Firma PORR S.A. kolejny raz przesunęła termin przywrócenia stałej organizacji ruchu przy przejeździe kolejowym na ul. Łukowskiej. Według nowego komunikatu kierowcy mają pojechać normalnie dopiero od 21.05.2026 r.
Koleje Wielkopolskie poinformowały o wprowadzeniu autobusowej komunikacji zastępczej na linii nr 354. Utrudnienia obejmą odcinek Wargowo – Oborniki Wielkopolskie/Piła Główna i potrwają od 22 do 24 maja 2026 r.
Gmina Rogoźno otrzymała 1 992 443,22 zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma usprawnić segregację odpadów i zwiększyć możliwości ich ponownego wykorzystania.
W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.