Przejdź do głównej treści

Trwa przebudowa ul. Wymysłowskiej (foto)

| Łukasz | Lokalne

Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 2050P na odcinku Objezierze - Wymysłowo – Uścikowo (do DW 187).

Prowadzona inwestycja jest dwuetapową. Prace zostały podzielone na odcinki od DW187 do skrzyżowania w Uścikowie oraz od Wymysłowa do Objezierza. Kwota realizacji zadania to 3 724 207,00 zł, a 80 % z tej kwoty to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, którego beneficjentem został Powiat Obornicki.

Zakres robót w ramach ww zadania to m.in:

- wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej nawierzchni z miejscowym poszerzeniem jezdni do szerokości 5,50 m

- wykonanie frezowania profilującego

- wykonanie chodnika szerokości 2,00 m

- wykonanie ścianki oporowej na skarpie dla posadowienia chodnika

- budowa zatoki autobusowej

- usunięcie drzew ze skrajni jezdni drogowej

- wykonanie zjazdów z drogi

- wykonanie przepustów pod zjazdami i chodnikiem

- oczyszczenie i odszlamienie istniejących rowów drogowych

- wykonanie drenażu w poboczu drogi powiatowej dla poprawy odwodnienia drogi 

Prace mają zostac zakończone do 30 września 2020 r

Powiat Obornicki będzie ubiegał się o środki z Funduszu Dróg Samorządowych także na drugą część  inwestycji.

Na budowie obwodnicy Rogoźna zakończył się kolejny miesiąc robót. Drogowcy ułożyli warstwę ścieralną na prawie całym odcinku drogi głównej i wykonali nasadzenia zieleni.
Gmina Oborniki pojawiła się w rozmowie o możliwej lokalizacji stałej bazy wojsk USA pod Poznaniem. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wskazał, że w grę może wchodzić duży grunt blisko Biedruska.
Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.