Przejdź do głównej treści

Środki na drogi z FOGRu będą w maju

| Łukasz | Lokalne

Samorządy oczekające na wsparcie budowy dróg z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych muszą poczekać na decyzje do maja.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego nie rozdysponowował jeszcze środków na budowę dróg. Wstępne komunikaty mówiły o miesiącu kwietniu. Wtedy miały zostać opublikowane decyzje o rozdysponowaniu środków z FOGR-u. Tak się jednak nie stanie.

Decyzje zostaną podjęte na początku maja - poinformowała nas Małgorzata Gubańska z UMWW. 

Na decyzje Urzędu Marszałkowskiego czekają m.in. mieszkańcy Grudnej. 

 

Ryczywolski sztab poinformował o wyniku tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Dętej. Udało się zebrać 40383,71 zł.
Ryczywół po raz kolejny włącza się w ogólnopolskie granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 25 stycznia 2026 r., w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się finał pełen koncertów, pokazów, licytacji i atrakcji dla całych rodzin.
W niedzielę, 25 stycznia 2026 r., Rogoźno ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego 4 zaplanowano kilkugodzinny finał pełen muzyki, tańca i licytacji. Publikujemy pełny harmonogram wydarzenia.
Oborniki po raz 34. zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zobacz co gdzie kiedy w Obornikach!
Firma SC Transport zapewnia dojazd i powrót z hali pry Obrzyckiej 88 w Obornikach. To tam odbywać się będą główne wydarzenia związane z 34. Finałem WOŚP.
Joanna Urbaniak od poniedziałku pełni obowiązki kierownik Schroniska Azorek w Obornikach. Informację przekazał Urząd Miejski w Obornikach.
Burmistrz Obornik Tomasz Szrama spotkał się z Wojciechem Bochem, wieloletnim prezesem Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Obornikach, który przechodzi na emeryturę oraz z jego następcą Lechosławem Kowalskim - poinformował Urząd Miejski w Obornikach.