fbpx

Oborniccy radni wystosowali apel do Prezydenta RP

Oborniccy radni wystosowali apel do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o odroczenie terminu wyborów.

Wybory prezydenckie mają się odbyć 10 maja. W parlamencie trwa jednak spór polityczny między rządzącymi, a opozycją o termin wyborów.  Odroczenia terminu chce grupa radnych z Obornik. W wystosowanym do Prezydenta RP Andrzeja Dudy apelu podnoszą kwestie ochrony zdrowia.  Uważają również, że niemoralnym działaniem w czasie pandemii COVID-19 jest zachęcanie naszych mieszkańców i wszystkich obywateli RP do udziału w wyborach prezydenckich, ...

Czytamy w piśmie mi.in.:

Reprezentując społeczności lokalne, posiadamy wiedzę jakie są aktualne nastroje społęczne. Nasi mieszkańcy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, przede wszystkim skupiaja się na ochronie zdrowia i swoich bliskich.

Radni domagają się od Prezydenta RP pilnych i adekwatnych działań: 

Mając świadomość spoczywającej na na wszystkich odpowiedzialności za bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców i wszystkich Polaków, których reprezentujemy, oczekujemy od Pana Prezydenta pilnych i adekwatnych działań w odniesieniu do sygnalizowanego przez nas zagrożenia.

Poniżej zamieszczamy pełną treść pisma do Prezydenta RP oraz Prezesa Rady Ministrów podpisy radnych. Brakuje na niej radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Apel podpisali: Beata Matelska, Marek Lemański, Błażej Pacholski, Barbara Bacic-Gaertner, Dariusz Szrama, Ariel Mańczak, Jarosław Paulus, Henryk Brodniewicz, Krzysztof Piotrowski, Adam Stańko, Jarosław Nosal, Lucyna Chudzicka, Małgorzata Witek, Aleksandra Kulupa, Paweł Drewicz, Edyta Mikołajczak

Radna Beata Matelska nie widzi innej możliwości niż odroczenie wyborów: W mojej ocenie w obecnej sytuacji nie ma innej możliwości, zdrowie i bezpieczenstwo wszystkich obywateli RP jest priorytetem, wartością najwyższą i bezcenną...szkoda, że niektórzy tego nie potrafią zrozumieć i cały czas próbują przeforsowac coś co w tym trudnym dla wszystkich Polaków czasie jest na dalszym planie...z pewnością to nie jest dobry czas na organizowanie procesu wyborczego.