fbpx

Duża inwestycja na Bielawach

Kilka ulic ma zostać przebudowanych w tym roku na obornickich Bielawach.

Rok 2017 był niezwykle obfity w deszcze. Po ulewie 25 lipca jeden z mieszkańców postanowił nawet popływać na Bielawach kajakiem. Szans na powtórzenie rozrywki raczej już nie będzie miał. Gmina Oborniki ogłosiła bowiem przetarg na budowę kilku ulic wraz z kanalizacją deszczową. Inwestycja ma objąć następujące ulice: Gen. F. Altera, Gen. F. Kleeberga, Gen. T. Kościuszki, Gen. S. Grota-Roweckiego i Gen. S. Taczka.

Mieszkańcy tej części Bielaw bardzo długo czekali na tę chwilę - mówiła nam wczoraj radna Beata Matelska. O potrzebie inwestycji w infrastrukturę drogową nikogo nie muszę przekonywać. To przecież przede wszystkim sprawa naszego bezpieczeństwa. Liczę, że latem będziemy cieszyć się z pięknych dróg i chodników w tej części miasta - dodała na koniec Matelska.

W podobnej tonacji wypowiada się radny Ariel Mańczak:

Ogłoszony przetarg kończy wieloletnią inwestycję, jaką jest infrastruktura drogowa na Bielawach. To ważne, abyśmy jako Gmina takich zadań wykonywali jak najwięcej. Te drogi powstaną w mieście. Nie chciałbym jednak, aby zapominać o sołectwach. Niedawno udało się zakończyć prace na ul. Żernickiej w Rożnowie. Potrzeb na wsiach jest jednak bardzo wiele.

Termin zgłaszania ofert na budowę dróg na Bielawach upływa 29 stycznia. Do końca lutego musi zostać podpisana umowa. Wykonawca będzie miał 120 dni na realizację zadania.