Będzie fotoradar w Obornikach!

Główny Inspektorat Transportu Drogowego informuje o montażu w Obornikach stałego fotoradaru.

Kierowcy poruszający się ulicą Czarnkowską w Obornikach będą musieli stanowczo zastanowić się nadd przekraczaniem dozowlonej prędkości. GITD poinformował, że planuje postawienie w Polsce kolejnych 26 fotoradarów. Jeden, a może dwa, pojawią się w Wielkopolsce. Na pewno jedną z lokalizacji będą Oborniki. Radar ma stanąć przy ul. Czarnkowskiej 33, a więc przy drodze wojewódzkiej nr 178.

Wykaz lokalizacji instalacji 26 fotoradarow 4 - foto: GITD

foto: GITD

Badania ITS potwierdzają skuteczność działania urządzeń automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym – powiedział Marcin Ślęzak, dyrektor ITS. – W Polsce nasycenie fotoradarami odbiega od średniej europejskiej. U nas jest to średnio 1 na 1000 km2, a w innych krajach od 20 do 33 urządzeń.

Fotoradar w Obornikach ma stanąć w drugiej połowie 2020 roku.

Komentarze  

#1 Przemek 2020-01-19 21:45
ciekawe jak szybko pojawi się on w bazie yanosika...
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież