fbpx

Opłaty w urzędzie? Teraz sprawnie i szybko zapłacisz je kartą lub telefonem

Gmina Oborniki przypomina o możliwości płatności bezgotówkowej za opłaty skarbowe.

Urząd Miejski w Obornikach zachęca do korzystania z form płatności bezgotówkowych. To nie tylko bezpieczne rozwiązanie, ale i bardzo wygodne.

Przypominamy, ze już nie musisz już stać w kolejce aby zapłacić opłatę skarbową, szukać gotówki, aby zimą wypożyczyć łyżwy, albo zapłacić opłatę targową inkasentowi z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – Gmina Oborniki wzbogaciła się o osiem nowych terminali płatniczych.

Urządzenia znajdują się w urzędzie – w Biurze Obsługi Interesanta, gdzie uregulować można opłaty oraz w pokoju 114 (tu zakupić można publikacje wydawane przez Gminę Oborniki). Płatność kartą obejmuje wszelkie opłaty z tytułu wydania dokumentów, w tym należności pobierane za wydawane akty urodzenia, małżeństwa, zgonu, etc. przez Urząd Stanu Cywilnego, opłaty skarbowe wymagane przy wydawaniu warunków zabudowy, itp. Jedynym wyjątkiem są podatki lokalne (podatek od nieruchomości, od środków transportowych, podatek leśny i rolny), te bowiem płatne są na indywidualne konta każdego z podatników, stąd najlepiej zapłacić je przelewem.

Kartą lub telefonem od teraz zapłacimy również w obiektach Obornickiego Centrum Sportu oraz uregulujemy opłatę targową, pobieraną przez inkasenta od sprzedawców na targowisku.

Udogodnienie już zyskało sporą aprobatę klientów urzędu, którzy podkreślają przede wszystkim sporą oszczędność czasu, jaką niesie za sobą możliwość płatności elektronicznej.