Otwarto Dzienny Dom Senior + (foto)

Przy ul. Jagiellońskiej w Obornikach otwarto pierwszy w powiecie obornickim Dzienny Dom "Senior +".

"Jagiellonka" - bo tak nazwano placówkę, funkcjonuje od 2 września w budynku po dawnych „konsumach”. Gmina Oborniki pozyskała na ten cel środki z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020. Dzięki dofinansowaniu udało się zaadoptować pomieszczenia i je wyposażyć. 

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wraz z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach Panią Hanną Kniat-Szymańską.

Dzienny Dom „Senior+” – „Jagiellonka” w Obornikach jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30–15.30. Seniorom oferuje m.in. zajęcia aktywności ruchowej, zajęcia sportowo-rekreacyjne, terapii zajęciowej, (plastyczne), muzykoterapia, zajęcia klubowe, pogadanki, spotkania integracyjne, działania prozdrowotne, zajęcia kulturalno-oświatowe, posiłek, aktywizacja społeczna. Do dyspozycji seniorów są poradnie specjalistyczne m.in. psycholog i prawnik. Seniorzy mają do dyspozycji także pracownika socjalnego czy pielęgniarkę. 

Polityka senioralna w Gminie Oborniki jest na bardzo wysokim poziomie. Liczba działań na rzecz starszych osób rośnie. Doceniane jest to na forach ogólnopolskich, gdzie Oborniki już otrzymały wyróżnienia za prosenioralne działania.

fot. oborniki.pl

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2