fbpx

Będzie zielona fala w Obornikach

Po interwencji Butmistrza Obornik Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad wyłączyła czasowo sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulicy Mostowej z Gołaszyńską i Szamotulską.

Burmistrz Tomasz Szrama spotkał się jeszcze przed weekendem z władzami poznańskiego oddziału GDDKiA. Celem wizyty była sygnalizacja świetlna na terenie miasta Oborniki.

Jej obecne funkcjonowanie nie spełnia oczekiwań mieszkańców naszego regionu - mówił naszej Redakcji burmistrz Szrama. Korki, które zwiekszyły się po ponownym uruchomieniu sygnalizacji, były nie do zaakceptowania. Wizyta w sidzibie GDDKiA była konieczna.

Na spotkaniu ustalono, że sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona. Tym sposobem na skrzyżowaniach ulicy Mostowej z Gołaszyńską i Szamotulską widzimy pulsujące światła. Ustalono też dalsze postępowanie w sprawie poprawy płynności ruchu w Obornikach. Ma powstać tzw. zielona fala. Pozwoli ona na szybszy przejazd DK11. Niestety odbędzie się to kosztem ulic poprzecznych. Wyjazd z nich będzie trudniejszy.

Radny Błażej Pacholski popiera burmistrza.

 

Uruchomienie zielonej fali, jak sugeruje burmistrz, może okazać się zbawieniem dla południowej części gminy, szczególnie dla mieszkańców Bogdanowa, Ocieszyna i Maniewa. Czy jednak zadowoli wszystkich? Nie sądzę. Kolejny raz widzimy konieczność przyspieszenia prac związanych z budową obwodnicy miasta w ciągu S11.