fbpx

Komunikacja obornicka pojedzie zgodnie z rozkładem jazdy

Na trasy obornickiej komunikacji powinny wkrótce pojawić się kolejne nowoczesne autobusy.

Wygodne i niskopodłogowe autobusy stają się częstym krajobrazem na naszych lokalnych drogach. Obornicka komunikacja wzbogaca się o coraz lepszą flotę. Wkrótce powinny pojawić się kolejne, które wyeliminują najstarsze autobusy. Taką deklarację złożył naszej Redakcji Grzegorz Janoska z Arriva Bus Polska

Kiedy w ostatnich dniach lipca udało się wspólnymi siłami zażegnać komunikacyjny armagedon w Obornikach po rezygnacji spółki Warbus, najważniejsze było po prostu ponowne jej uruchomienie. Na ulicach pojawiły się różne autobusy, które były w stanie od razu obsłużyć gminną komunikację. Jeszcze w sierpniu pojawiły się pierwsze hybrydowe pojazdy. Ściągnięte z Holandii autobusy są komfortowymi i przede wszystkim - niskopodłogowymi. Dziś menadżer Arriva Bus Polska Grzegorz Janoska zapewniał, że wkrótce pojawią się kolejne tego typu pojazdy.

To szczególnie ważne, albowiem dość często mają miejsca awarie tych najstarszcyh pojazdów. Te najbardziej dotkliwe były w godzinach porannych, gdy dzieci i młodzież zmierzały do szkół. To ma jednak się szybko zmienić. Janoska tłumaczy to kilkoma argumentami. Pierwszym jest na pewno zmiana pojazdów. Większość kierowców to osoby przejęte po Warbusie. Jeździli zupełnie innymi pojazdami. Dodatkowo specyfika regionu powoduje, że Arriva musi rodzaj pojazdów dostosować do lokalnych potrzeb. Pojazdy sprawdzające się w dużych aglomeracjach nie muszą być najlepszym rozwiązaniem dla małego rynku. 

Ważną na pewno informacją jest też to, że kierowcy otrzymali wynagrodzenia na czas. Grzegorz Janoska zapewnił, że spółka wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań wobec swoich pracowników. To istotne, aby kierowcy mogli skupić się na swojej pracy. Trwają też rozmowy na temat warunków finansowych na przyszłość. 

Arriva Bus Polska zarazem odcina się od plotek na temat strajku. W ostatnim czasie pojawiły sie plotki o możliwym strajku. Grzegorz Janoska stanowczo odniósł się do tego tematu: Takie rzeczy moga mówić tylko nieprzychylni naszej firmie ludzie.

Należy więc wnioskować, że Arriva Bus Polska coraz lepiej rozumie potrzeby pasażerów gminnej komunikacji i ich potrzeby. Ważne, że spółka reaguje na zgłaszane problemy i stara się je szybko rozwiązywać. Dzisiejsza wizyta w Obornikach członków Zarządu Arriva Bus Polska tylko utwierdza w przekonaniu, że interwencje Gminy Oborniki z Zastępcą Burmistrza Obornik Piotra Woszczyka nie idą na marne. Przyszłość współpracy z tą firmą rysuje się w jasnych kolorach. Oby tylko jeszcze korki na naszych ulicach się zmniejszyły.