Przejdź do głównej treści

Trwają prace na ul. Żernickiej w Rożnowie

| fot. S Łuczkowiak | Lokalne

Rozpoczęły się prace na ul. Żernickiej w Rożnowie.

Oczekiwana w Rożnowie inwestycja w końcu ruszyła. Na ul. Żernickiej trwa usuwanie przydrożnej roślinności. Najpierw wycinane są krzewy, ale już za kilka dni z krajobrazu znikną też drzewa.

Na odcinku blisko 1500 metrów ma powstać do końca roku jezdnia z chodnikiem i oświetleniem. Koszt inwestycji wynosi ponad 2,5 mln zł. 

zernicka

 

Centrum handlowe Aura Park w Obornikach wprowadza system opłat parkingowych. Urządzenia obsłuży aplikacja APCOA Flow. Co ciekawe, na tablicach informacyjnych pojawiło się określenie „parkometry” – choć właściwsze wydaje się słowo „parkomaty”.
W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.
Rozbudowa drogi powiatowej w Ryczywole została zakończona. Przed świętami dokonano oficjalnego odbioru inwestycji.
Dziękujemy, że byliście z nami przez cały 2025 rok. Wspólnie opisywaliśmy życie naszych gmin i powiatu – z bliska, codziennie, po naszemu.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstała blisko 3 lata temu. W jej szeregi wstąpiło 16 przyszłych strażaków. 
27 grudnia 1918 roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie. O tym wydarzeniu pamiętają co roku Oborniccy Fanatycy.