Kapsuła czasu - list w butelce!

Butelkę z listem z roku 1975 roku znaleziono przypadkowo w bryle gruzu.

Podczas wyburzania baraku biurowego po SKR w Ryczywole zgłosił się do nowego właściciela rolnik z Gorzewa wyrażający chęć zabrania dwóch przyczep gruzu na utwardzenie i przebudowę wjazdu do obory. Okazało się, że niecałe pół przyczepy tego ładunku nie zostanie wykorzystane. Pracownik tego gospodarstwa wyraził chęć przejęcia tego ładunku i użycia przy pracach ogrodzeniowych na swojej posesji w Ryczywole. Po kilku latach przy zalewaniu betonem słupków okazało się, że jedna z brył jest zbyt duża. Po uderzeniu wypadła z niej butelka,  a w niej list (treść prezentuję poniżej).

Rodzina znalazcy poinformowała mnie o tym znalezisku, które później mi przekazano, za co im bardzo dziękuję. Jeden z pracowników SKR oświadczył mi, że doskonale pamięta moment i miejsce lokowania tej butelki. List otwierał prezentację ponad stu fotografii z życia podwórka i otoczenia „Bloku” przy ul. Obornickiej. Widoczne na nich zmiany cywilizacyjne zadziwiały nas i śmieszyły, np. zapory kolejowe, parowóz, słupki z lampami naftowymi oświetlające przejazd, w oryginalnej postaci młyn i willa Państwa Kulągowskich, czy tez folwark –probostwo z ciągnikami gąsienicowymi, które przez nasze wnuki okrzyknięte zostały czołgami. Dzielę się z Państwem tym niezwykłym znaleziskiem.

Dereżyński Jacek

Ryczywół, 10.08.2019 r.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież