Koniec koszmaru komunikacyjnego?

Gmina Oborniki kończy negocjacje w sprawie obsługi gminnej komunikacji.

Rośnie niezadowolenie pasażerów obornickiej komunikacji. Od czwartku 18 lipca gminna komunikacja przestała działać w związku z rezygnacją warszawskiej spółki WARBUS. Do dziś 23 lipca Gmina Oborniki nie dokonała wyboru operatora. Sprawa przejęcia komunikacji przez innego przewoźnika wydawała się dość prosta. Negocjacje przed weekendem nie zakończyły się sukcesem. Częściowo było to spowodowane brakiem porozumienia z kierowcami pracującymi w WARBUS-ie. Włączyły się też do wyścigu o obsługę komunikacji inne podmioty.

Na chwilę obecną wiadomo, że Gmina Oborniki nie zamierza pozostawić oborniczan bez publicznego środka transportu nie dłużej niż do 28 lipca. W poniedziałek 29 lipca autobusy mają bezwzględnie wyjechać na trasy. Obornicki magistrat prowadzi rozmowy z trzema instytuacjami. Wszyscy oferenci mają czas do środy 24 lipca godz. 11:00 na złożenie swoich oficjalnych propozycji. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież