fbpx

Piotr Woszczyk: Rowerem jeżdżę od lat

Piotr Woszczyk w swoim życiu przejechał tysiące kilometrów rowerem.

Zastępca Burmistrza Obornik należy do grona wielkich fanów rowerów. Chętnie siada na jednoślad, jeśli tylko pozwala mu na to czas i pogoda.

W młodości to pokonywałem dziennie po 200-250km - zwierza nam się Piotr Woszczyk. Pamiętam, że pierwszym moim rowerem wyścigowym był Wagant Sport. Potem zastąpił go inny produkt Rometa - Orkan. Bardzo mile wspominam te czasy.

Zastępcę Burmistrza Obornik można zobaczyć na rowerze także na terenie powiatu obornickiego:

W tym roku niestety nie było mi dane pojawić się na rowerze w Obornikach. Przede wszystkim pogoda na to często nie pozwalała. - Wierzy, że uda mu się to wkróce nadrobić.- Niedługo rozpoczną się wakacje. Będzie łatwiej o dobrą pogodę w weekend, ale i też o wolny czas. Chciałbym podtrzymać swoją coroczną tradycję.

Piotr Woszczyk w ostatnich 2 latach przyjechał rowerem minimum 10 razy do Obornik. Ze swoich rodzinnych Plewisk ma 42 km. W roku 2017 był w mieście nad Wełną czterokrotnie: W 2018 byłem sześć, a może i osiem - nie pamiętam już dokładnie. - kontynuował zastępca burmistrza.

Jak pokazuje przykład zastępcy Tomasza Szramy rower to świetny pomysł na rekreację i odpoczynek od codzienności. Gmina Oborniki bogaci się w ścieżki rowerowe każdego roku. Korzystajmy z tego, a przy okazji zadbamy o przepustowość na naszych drogach.