Przejdź do głównej treści

Komunikat o zanieczyszczeniu powietrza

| MP | Komunikaty

komin

 

W Obornikach jak zwykle korki, sznur aut i śmieci palone w starych piecach a tym czasem otrzymujemy POWAŻNE OSTRZEŻENIE!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o występującym w dniu dzisiejszym z możliwością przedłużenia, znacznego zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 oraz pyłu PM2,5.

W komunikacie podano: "Ze względu na złą jakość powietrza w Poznaniu w dniu dzisiejszym (23.01.2017 r.) ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 oraz pyłu PM2,5 – dla czasu uśredniania 1 godzina – osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny unikać wyjść na zewnątrz, pozostałe osoby powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz. Nie są zalecane aktywności na zewnątrz (uprawianie sportów, biegi, jazda na rowerze)."

W treści komunikatu wskazany jest Poznań i OKOLICE!

Unia Europejska dla pyłów drobnych PM10 i PM2,5 ustaliła jedynie poziom dopuszczalny, odpowiednio dla PM10 – 50 µg/m3 (dobowy) i 40 µg/m3 (średni-roczny), a dla pyłu PM2,5 - 25 µg/m3 (średni-roczny).

Spółka SC Transport poszukuje kierowców do obsługi obornickiej komunikacji.
Wykonawca inwestycji kolejowej realizowanej na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował o przedłużeniu tymczasowej organizacji ruchu związanej z zamknięciem ruchu kołowego na ul. Cmentarnej w Rożnowie.
We wtorek, 21 lipca, między godziną 7:00 a 19:00 w całej Polsce – w tym w województwie wielkopolskim – odbędą się ogólnokrajowe ćwiczenia z zakresu ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej pod kryptonimem „Alarm-26". Planowane jest wielokrotne uruchomienie syren alarmowych. Sygnały będą miały wy…
Oborniccy radni będą obradować 17 lipca w ramach zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji. Komunikat opublikowało Biura Rady Miejskiej w Obornikach.
Kierowcy i pasażerowie linii 22 muszą uzbroić się w cierpliwość. Zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Cmentarnej w Rożnowie zostało przedłużone – ruch ma wrócić do normy 20 lipca.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o darmowych poradach psychologa. Jest ostatni moment na zgłoszenie.
Na ul. Czarnkowskiej w Obornikach wybudowany zostanie lewoskręt. Ma on poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z ulicą Rudki.