Przejdź do głównej treści

Komunikat Enea Operatora

| eoborniki.pl za Enea | Komunikaty

Gdzie nie będzie prądu?

W najbliższych dniach na terenie powiatu obornickiego zaplanowano nieliczne wyłączenia prądu.

Z informacji uzyskanych od Enea Operatora wynika, że takowe wystąpią tylko dwukrotnie. 26. sierpnia prądu nie będzie w Ludomach (numery działek 57-58) oraz w Łaszczewcu (1, 2, 2a). Energii zabraknie w godzinach 07:00-16:00.

Do kolejnego wyłączenia dojdzie już we wrześniu. Drugiego dnia owego miesiąca prądu nie będzie w Wypalankach oraz w Kiszewie (70, 71, 72, 72A, 72C, 76/1, 76/2, 77, dz. nr 272/10, dz. nr 290/1). Ograniczony dostęp do energii elektrycznej wystąpi w godzinach 08:00-15:00.

 

Zrób zdjęcia rozpoznawalnych zdjęć Gminy Rogoźno i wygraj nagrody. Od 12 stycznia rusza konkurs "Gmina Rogoźno w obiektywie – Kalendarz 2027".
Powiat obornicki znalazł się na zachodniej granicy strefy, w której IMGW prognozuje silniejsze opady śniegu i zamiecie. Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę, 11 stycznia 2026 r.
13 stycznia przy Targowisku Miejskim w Rogoźnie będzie można skorzystać z bezpłatnego badania piersi. Darmowa usługa oferowana jest kobietom w wieku 45-74 lat.
Do godz. 15:00 ma potrwać przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Obornik z ul. Betoniarska i Kowanowska. 
Choć IMGW ostrzega dziś przed intensywnymi opadami śniegu, w powiecie obornickim nie spodziewamy się tak dużych ilości białego puchu jak na północnym wschodzie Polski. Meteorolodzy przewidują jednak trudne warunki wieczorem – deszcz, śnieg i  przymrozek to wszytsko może nas spotkać dzisiaj w nocy.
Na noc z piątku na sobotę (2/3 stycznia 2026 r.) oraz poranek w sobotę 3 stycznia wydano ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla obszaru powiat obornicki. Ostrzeżenie zostało opublikowane przez IMGW.
Przewodniczący Hubert Kuszak przedstawił plan pracy Rady Miejskiej w Rogoźnie w miesiącu styczniu.