Przejdź do głównej treści

Są pieniądze na otwarcie działalności gospodarczej w PUP

| eoborniki.pl za PUP Oborniki | Komunikaty

Powiatowy Urząd Pracy w Obornikach ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Termin upływa 27. listopada br.

Urząd zaprasza do składania wniosków osoby bezrobotne. Łącznie PUP przyzna 8 dofinansowań, a środki na nie pochodzą z Funduszy Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego. Dla osób poniżej 30 lat przewidziano przyznać 4 wsparcia finansowe. Dla tych w wieku powyżej 50 przewidziano 1 dofinansowanie. 2 zostana rozdysponowane zgodnie z artykułem 49 ustawy. Ostatnie pozostanie w gestii PUP.

Druki można pobrać na stronie PUP lub też w pokoju nr 2 w siedzibie Urzędu przy ul. Sądowej w Obornikach.

 

-

 

PWiK Sp. z o.o. w Obornikach informuje o planowanej przerwie w dostawie wody w środę, 17 września 2025 r., w godzinach 8:00–14:00.
S.C. Transport poszukuje kierowców z kategorią D. Przewoźnik poszukuje pracowników na cały etat, ale także w krótszym zakresie czasu.
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech zaprasza na spotkanie informacyjne. Będzie ono dotyczyło rozbudowy ul. Czarnkowskiej w Ryczywole. 
Mieszkańcy 8 miejscowości z gminy Oborniki muszą przygotować się na przerwę w dostawie wody. Powodem są prowadzone tego dnia prace Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach.
W Rogoźnie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Zorganizowana zostanie w Świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w dniu 5 września. 
1 września do szkół powracają dzieci. Tego dnia zachodzą zmiany w rozkładzie jazdy obornickiej komunikacji.
IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego regionu. W czwartek 28 sierpnia czekają nas wysokie temperatury, a wieczorem i w nocy gwałtowne burze z silnym wiatrem.