Parkowo. Przejazd kolejowy ma zostać otwarty 3 lipca

Do 3 lipca ma być zamknięty przejazd kolejowy w miejscowości Parkowo. Wykonawca inwestycji wydłużył właśnie termin po raz trzeci!
Wykonywane prace przy realizacji inwestycji pn. budowa drugiego toru kolejowego wraz z drugą przeprawą mostową na rzece Warcie na linii kolejowej nr 354 wywołuje duże niezadowolenie u użytkowników dróg. Terminy zamykania przejazdów kolejowych są zmieniane, a ich otwieranie jest często wydłużane. Spółka PORR wyjaśniała naszej Redakcji, że ""realizuje kontrakt w formule Buduj (prace projektowe zostały wykonane przez inny podmiot)". W trakcie wykonywania prac dochodzi do konieczności zmian projektowych.
W chwili obecnej wydłużony został termin otwarcia przejazdu kolejowego w Parkowie. Informację przekazał rogoziński urząd:
Zgodnie z przekazaną informacją, planowany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu został wyznaczony na 3 lipca 2026 r.
Prosimy mieszkańców oraz wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.
Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami.












