Przejdź do głównej treści

Śnieżyca możliwa także w powiecie obornickiego. IMGW ostrzega przed zamieciami

| MP | Komunikaty

Powiat obornicki znalazł się na zachodniej granicy strefy, w której IMGW prognozuje silniejsze opady śniegu i zamiecie. Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę, 11 stycznia 2026 r.

IMGW: zawieje i zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu obornickiego.

  • Zjawisko: zawieje i zamiecie śnieżne

  • Stopień zagrożenia: 1

  • Prawdopodobieństwo: 80%

  • Przebieg: prognozowane opady śniegu oraz wiatr z północnego zachodu o średniej prędkości do 30 km/h, w porywach do 55 km/h.

  • Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej: do 10 cm

  • Ważność ostrzeżenia:

    • od 11 stycznia 2026 r., godz. 06:00,

    • do 11 stycznia 2026 r., godz. 20:00.

źródło: IMGiW

Zasięg ostrzeżenia o śnieżycach na 11.01.2026./ źródło: IMGiW

źródło: IMGiW

Spółka SC Transport poszukuje kierowców do obsługi obornickiej komunikacji.
Wykonawca inwestycji kolejowej realizowanej na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował o przedłużeniu tymczasowej organizacji ruchu związanej z zamknięciem ruchu kołowego na ul. Cmentarnej w Rożnowie.
We wtorek, 21 lipca, między godziną 7:00 a 19:00 w całej Polsce – w tym w województwie wielkopolskim – odbędą się ogólnokrajowe ćwiczenia z zakresu ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej pod kryptonimem „Alarm-26". Planowane jest wielokrotne uruchomienie syren alarmowych. Sygnały będą miały wy…
Oborniccy radni będą obradować 17 lipca w ramach zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji. Komunikat opublikowało Biura Rady Miejskiej w Obornikach.
Kierowcy i pasażerowie linii 22 muszą uzbroić się w cierpliwość. Zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Cmentarnej w Rożnowie zostało przedłużone – ruch ma wrócić do normy 20 lipca.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o darmowych poradach psychologa. Jest ostatni moment na zgłoszenie.
Na ul. Czarnkowskiej w Obornikach wybudowany zostanie lewoskręt. Ma on poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z ulicą Rudki.