Przejdź do głównej treści

Zmiany w organizacji ruchu wokół obornickiego cmentarza

| Łukasz | Komunikaty

W związku z dniem Wszystkich Świętych w okolicy cmentarza parafialnego w Obornikach dokonana zostanie zmiana organizacji ruchu. 

1 listopada zbliża się dużymi krokami. Coraz więcej osób wybiera się na cmentarze, aby zająć się nagrobkami swoich bliskich. Warto więc pamiętać, że wokół nekropolii w wielu miejscowościach wprowadzone są zmiany w organizacji ruchu.

Od 30 października do 2 listopada w godzinach od 6:00 do 19:00, ulica Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu. Dodatkowo, na ulicy Garażowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy – od ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w kierunku drogi krajowej nr 11 (DK11) - informuje serwis oborniki.pl.

Będzie można oczywiście korzystać z parkingu przy cmentarzu, na który wjazd będzie możliwy wyłącznie od ul. Adama Mickiewicza.

Mapa organizacji ruchu:

Gmina Oborniki dokonała korekty w rozkładzie jazdy komunikacji. Zmiany dotyczą linii: 22, 24, 25, 27, 33 i 34.
Część mieszkańców Obornik i Kowanówka pozbawionych jest prądu. Awaria ma zostać usunięta do godz. 22:00.
IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu obornickiego. Od poniedziałkowego wieczoru drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie.
Meteorolodzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. Zjawisko może powodować powstawanie gołoledzi, szczególnie na drogach, chodnikach oraz nieutwardzonych nawierzchniach.
IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu obornickiego. Na drogach może być bardzo ślisko – prognozowane są opady marznącego deszczu i mżawki. Zjawisko obejmuje niemal całą Polskę.
IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla regionu obornickiego. Od 26 grudnia od godz. 13:00 do 27 grudnia wieczorem mogą występować marznące opady deszczu i mżawki powodujące gołoledź.
27 grudnia o godz. 16:40, w Obornikach usłyszymy syreny alarmowe. To element treningu systemu alarmowania, ale też symboliczny gest upamiętnienia 107. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.