Przejdź do głównej treści

Akcja krwiodawstwa w Rogoźnie 5 września. Będzie też w Bogdanowie

| Łukasz | Komunikaty

W Rogoźnie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Zorganizowana zostanie w Świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w dniu 5 września. 

Rogozińska spółdzielnia mieszkaniowa będzie miejscem akcji honorowego krwiodawstwa. Tym razem życiodajną tkankę będzie można oddać 5 września. 
Na akcję zaprasza prezes Krzysztof Ostrowski.
 
 
Kilka dni później, tj. 13 września, akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się w Bogdanowie. Jak przekazał nam sołtys Mariusz Kozłowski w planach jest jeszcze jedna w 2025 roku. Miałaby się ona odbyć w grudniu.
 
Informacje o prowadzonych akcjach krwiodawstwa, ale nie tylko o nich, znajdziecie na stronie RCKiK w Poznaniu --->
 
 
 
Zrób zdjęcia rozpoznawalnych zdjęć Gminy Rogoźno i wygraj nagrody. Od 12 stycznia rusza konkurs "Gmina Rogoźno w obiektywie – Kalendarz 2027".
Powiat obornicki znalazł się na zachodniej granicy strefy, w której IMGW prognozuje silniejsze opady śniegu i zamiecie. Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę, 11 stycznia 2026 r.
13 stycznia przy Targowisku Miejskim w Rogoźnie będzie można skorzystać z bezpłatnego badania piersi. Darmowa usługa oferowana jest kobietom w wieku 45-74 lat.
Do godz. 15:00 ma potrwać przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Obornik z ul. Betoniarska i Kowanowska. 
Choć IMGW ostrzega dziś przed intensywnymi opadami śniegu, w powiecie obornickim nie spodziewamy się tak dużych ilości białego puchu jak na północnym wschodzie Polski. Meteorolodzy przewidują jednak trudne warunki wieczorem – deszcz, śnieg i  przymrozek to wszytsko może nas spotkać dzisiaj w nocy.
Na noc z piątku na sobotę (2/3 stycznia 2026 r.) oraz poranek w sobotę 3 stycznia wydano ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla obszaru powiat obornicki. Ostrzeżenie zostało opublikowane przez IMGW.
Przewodniczący Hubert Kuszak przedstawił plan pracy Rady Miejskiej w Rogoźnie w miesiącu styczniu.