Przejdź do głównej treści

Upał! Uwaga Budziszewko, Rożnowo

| Marcin | Komunikaty

Dla naszego powiatu obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne przed upałem. Temperatura w cieniu sięgać może 32 stopni.

Wysokie temperatury i silnie słońce zostaną u nas na pewno do poniedziałku. Obecne ostrzeżenie jest ważne od 2024-08-24 12:00 do: 2024-08-24 19:00. W tym czasie prognozuje się temperaturę w dzień od 30°C do 32°C.

Szczególnie apelujemy o rozwagę w czasie obchodów dożynek w Rogoźnie (Budziszewko) i Rożnowie. W tych miejscowościach 24.08.24 odbywają się dożynki. Nieodzownym elementem powinna być woda i okrycie głowy. Dzisiaj temperatura w okolicy 30°C utrzymywać się będzie do godziny 19-tej!

źródło: pogodynka.pl

Do 3 lipca ma być zamknięty przejazd kolejowy w miejscowości Parkowo. Wykonawca inwestycji wydłużył właśnie termin po raz trzeci!
W związku z przebudową mostu na rzece Wełnie w ciągu ulicy Czarnkowskiej w Obornikach nastąpi zmiana organizacji ruchu.
W związku z prowadzonymi pracami oraz czasowym zamknięciem przejazdów, wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej na liniach 28 i 34. 
Firma PORR S.A. informuje o planowanym zamknięciu przejazdu pod wiaduktem na ul. Gołaszyńskiej w Obornikach. Utrudnienia dla kierowców maja potrwać od 15 do 22 czerwca.
Spółka Aquabellis w Rogoźnie poszukuje pracownika na stanowisko konserwatora kanalizacji sanitarnej.
IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia przed burzami dla części regionu sąsiadującej z powiatem obornickim. Synoptycy prognozują intensywne opady deszczu, silny wiatr i lokalne opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje 07.06.2026 r. od godz. 11:00 do godz. 20:00.
IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia przed burzami dla powiatu obornickiego. Prognozowane są silne porywy wiatru do 80 km/h, intensywne opady deszczu oraz lokalne opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje 04.06.2026 r. od godz. 17:00 do godz. 22:00.