Przejdź do głównej treści

Ostrzeżenia przed trąbami powietrznymi

| Marcin | Komunikaty
Zdjęcie z 08.2017 - huragan 1000-lecia
Zdjęcie z 08.2017 - huragan 1000-lecia

Dla naszego powiatu ogłoszono alert 3 stopnia z możliwością wystąpienia trąb powietrznych.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 130 km/h. Lokalnie grad. Możliwe trąby powietrzne.

Cały czas obowiązuje ostrzeżenie o upałach, temperatura maksymalna w dzień od 32°C do 34°C. Ostrzeżenia meteorologiczne o burzach dotyczy okresu od: 2024-06-30 14:00 do: 2024-07-01 03:00. (źródło: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu).

Przyglądając się mapie Polski z wykazem obszarów zagrożonych nawałnicami, nasuwa się podobieństwo do obszaru objętego wystąpieniem tzw. huraganu 1000-lecia, jaki miał miejsce w sierpniu 2017 roku. Wówczas doszło do niespotykanych w Polsce zniszczeń polskich lasów. Łącznie wówczas szkody od wiatru odnotowano na powierzchni około 80 tys. hektarów.

źródło: pogodynka.pl
źródło: PGL LP

 

Enea Operator zaplanowała prace sieciowe w powiecie obornickim. Przerwy w dostawie prądu obejmą Oborniki i Rogoźno od 18.05.2026 r. do 01.06.2026 r. Ryczywół nie ma zgłoszonych wyłączeń.
20 maja 2026 r. (środa) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach odbędzie się XXX (30) sesję Rady Miejskiej w Obornikach.
Od 12.05.2026 r. do 2.06.2026 r. przejazd kolejowy w Parkowie będzie zamknięty. Gmina Rogoźno zmienia kolejność przystanków na liniach 31 i 32, a przystanek „Parkowo, Skrzyżowanie” nie będzie obsługiwany.
S.C. Transport poszukuje kierowców z kategorią D. Przewoźnik poszukuje pracowników na cały etat, ale także w krótszym zakresie czasu.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach ponownie nie zostanie otwarty zgodnie z zapowiedziami. Firma PORR S.A. przesunęła termin zakończenia prac do 18.05.2026 r., choć jeszcze kilka dni temu zapewniano, że wcześniejsza data nie jest zagrożona.
Od poniedziałku, 4 maja 2026, na ulicy Wojska Polskiego w Rogoźnie zmieni się organizacja ruchu. W związku z remontem pasa drogowego, jedna z głównych arterii miasta stanie się jednokierunkowa. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i korzystać z objazdu wyznaczonego ulicą Fabryczną. Zmiany…
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach będzie zamknięty do 11 maja.