Skip to main content

Zgłaszaj zauważone padłe dzikie ptaki!

| Marcin | Komunikaty

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Obornikach mając na uwadze aktualną sytuację epizootyczną w zakresie wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) i wystąpieniem kilkunastu już ognisk na terenie całego kraju, zwraca się z prośbą o pomoc w zakresie poszukiwania i zgłaszania padłych dzikich ptaków.

W komunikacie opublikowanym przez PLW w Obornikach zwraca się w szczególności uwagę na teren powiatów szamotulskiego, obornickiego i poznańskiego, z uwagi na ognisko choroby, w miejscowości Piaskowo pow. szamotulski.

Na terenie powiatu obornickiego obszar zagrożony wyznaczony został na terenie gminy Oborniki, obejmujący swym zasięgiem miejscowości: Sycyn, Dołęga, Ruks-Młyn, Osowo Stare, Osowo Nowe, Przeciwnica, Popowo, Popówko, Niemieczkowo, Urbanie, Chrustowo, Wychowaniec, Nowakowo, Żukowo, Górka, Lulin, Ślepuchowo, Objezierze, Nieczajna.

Tylko szybkie działanie pozwala na skuteczną obronę przed rozprzestrzenianiem się wirusów ptasiej grypy.

Kontakt do Powiatowego Inspektora Weterynarii w Obornikach:

ul. Łopatyńskiego 1, 64-600 Oborniki

tel.: (61) 296-11-75, fax (61) 296-11-75 wew. 24,

e-mail: sekretariatfjpiwoborniki.pl, www.piwoborniki.pl

źródło: Powiatowy Lekarz Weterynarii w Obornikach

Uwaga przymrozki!

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia przymrozków, temperatura może spaść do -3°C.

Uwaga możliwe burze

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu wydało komunikat o możliwości wystąpienia burz. Prawdopodobieństwo szacuje się na 75%.

Zaproszenie na ostatnią sesję obornickiej Rady Miejskiej kadencji 2018-2024

Przewodniczący Rady Miejskiej  w Obornikach Paweł Drewicz zaprasza na LXXVIII (78) sesję Rady Miejskiej w Obornikach, która odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. (środa) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach.

Droga Kowalewko - Wargowo będzie dostępna dla ruchu, ale wahadłowo

Na kolejne utrudnienia muszą przygotować się kierowcy korzystający z drogi powiatowej na odcinku Kowalewko - Wargowo.

Wydano ostrzeżenie o burzach

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie możliwości wystąpienia burz. Wysłano również ostrzenia RCB.

Komunikat w sprawie dyżurów aptek w 2024 roku

Zarząd Powiatu Obornickiego informuje, że  w związku ze zmianą ustawy prawo farmaceutyczne, z dniem 31 marca 2024 r. przestaje obowiązywać uchwała Rady Powiatu Obornickiego Nr XXXVIII/194/2001 z dnia 29 grudnia 2001r. o godzinach pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu. 

Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami.

Wydano ostrzeżenie dla powiatu obornickiego ws. możliwości wystąpienia przymrozków. W nocy z 25 na 26.03.2024 prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -5°C.