Przejdź do głównej treści

Silny wiatr!

| Marcin | Komunikaty

Silny wiatr będzie wiał całą noc. W wydanym przez meteorologów komunikacie ostrzega się przed porywami wiatru nawet do 100 km/h.

Komunikat, jaki wydano około godziny 13, dotyczył prognozowania silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu, z możliwością wystąpienia lokalnie burz i wiatru z porywami do 100 km/h. To strzeżenie ma 2 stopień i obowiązuje do 2024-01-25 03:00.

O godzinie 18:56 Biuro Prognoz IMGW wydało kolejny komunikat, gdzie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu. To drugie ostrzeżenie obowiązuje do 2024-01-25 09:00!

źródło: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu

PWiK Sp. z o.o. w Obornikach informuje o planowanej przerwie w dostawie wody w środę, 17 września 2025 r., w godzinach 8:00–14:00.
S.C. Transport poszukuje kierowców z kategorią D. Przewoźnik poszukuje pracowników na cały etat, ale także w krótszym zakresie czasu.
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech zaprasza na spotkanie informacyjne. Będzie ono dotyczyło rozbudowy ul. Czarnkowskiej w Ryczywole. 
Mieszkańcy 8 miejscowości z gminy Oborniki muszą przygotować się na przerwę w dostawie wody. Powodem są prowadzone tego dnia prace Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach.
W Rogoźnie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Zorganizowana zostanie w Świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w dniu 5 września. 
1 września do szkół powracają dzieci. Tego dnia zachodzą zmiany w rozkładzie jazdy obornickiej komunikacji.
IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego regionu. W czwartek 28 sierpnia czekają nas wysokie temperatury, a wieczorem i w nocy gwałtowne burze z silnym wiatrem.