Skip to main content

Uwaga, ważne ostrzeżenia meteorologiczne!

| Marcin | Komunikaty
Obraz Janusz Walczak z Pixabay

Wydano dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla naszego powiatu, w prognozach godzinowych potwierdzają się zapowiedzi możliwości wystąpienia marznących opadów.

W ciągu dnia wydano dwa ostrzeżenia. Pierwsze dotyczy wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu. Ostrzeżenie dotyczy czasu od 05:00 dnia 23.11.2023 do godz. 22:00 dnia 23.11.2023.

Drugie ostrzeżenie dotyczy niebezpiecznego zjawiska marznących opadów deszczu. Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim. Zjawisko prognozowane jest w czasie od godz. 00:00 dnia 23.11.2023 do godz. 09:00 dnia 23.11.2023.

 

Źródło: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu

 

W Ryczywole ogłoszono wyniki konkursu w zakresie wspierania rozwoju sportu

Gmina Ryczywół ogłosiła wyniki konkursu dotyczącego wspierania rozwoju sportu. Wsparcie finansowe dotyczyło piłki nożnej.

W marcu w Ryczywole będą darmowe badania wzroku

Firma OPTO - BUS zaprasza na bezpłatne badania wzroku. Taka możliwość będzie w środę 13 marca w Ryczywole.

Awaria wodociągu w Obornikach

Od godzin rannych pracownicy PWiK w Obornikach walczą z poważną awarią na ul. Czarnkowskiej w Obornikach. Niestety skutki awarii jeszcze nie w pełni zostały usunięte!

Obornicka komunikacja. Zmiany w okresie ferii

Gmina Oborniki wprowadziła zmiany w rozkładzie jazdy na czas trwania ferii zimowych.

Uwaga! Ćwiczenia NATO!

Od 12 lutego 2024r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W piątek strajk rolników. Będą utrudnienia na DK11

W piątek 9 lutego na DK11 rolnicy zaplanowali strajk. Na terenie powiatu obornickiego ma się pojawić ok. 300 ciągników.

Komunikat meteorologiczny o oblodzeniu!

Już teraz temperatura powoli spada, odczucie zimna spotęgowane jest przez chłodny wiatr. Meteorolodzy ostrzegają przed nocnym ochłodzeniem.