Skip to main content


Dzień Niepodległości w Obornikach na sportowo i uroczyście

| fot. Tomasz Rojna | Komunikaty

11 listopada w Obornikach odbędą się obchody związane z Dniem Niepodległości. Urząd Miejski zaprasza do rejestracji delegacji.

Święto Niepodległości w Obornikach będzie miało tradycyjnie dwie odsłony. Pierwsza będzie miała oczywiście charakter sportowy. Bieg Niepodległości i towarzyszące mu biegi dla dzieci wpisały się w obornickie święto. 

Druga część uroczystości rozpocznie się o 16:00 mszą święta w kościele farnym. Po niej wyruszy parada, która przemieszczać się będzie od pomnika św. Jana Pawła II na obornickim rynku, ulicami: Piłsudskiego, Staszica, Moniuszki do ulicy Paderewskiego.  Tam złożone zostaną kwiaty - podobnie jak w ubiegłym roku – 1 czerwona, bądź biała róża - doprecyzowuje urząd. 

UWAGA!

Wszystkie delegacje pragnące złożyć tego dnia róże prosimy o rejestrację, do środy, 8 listopada w Biurze Promocji i Sportu UM tel. (61) 65 60 179 lub (61) 65 59 149.

Koszenie poboczy przy ryczywolskich drogach gminnych

Od środy rozpocznie się wykaszanie poboczy przy drogach gminnych. Komunikat w tej sprawie opublikował Urząd Gminy w Ryczywole.

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami

Ostrzeżenie o burzach wydano w godzinach rannych, prognozuje się występowanie burz na terenie naszego powiatu po godzinie 13.

Pojedź pociągiem Jubilat!

W niedzielę miłośnicy kolei będą mogli przejechać się pociągiem Jubilat. Uczci on 145 rocznicę powstania linii kolejowej Poznań - Piła.

Jeszcze w maju "Giełda dla mam i nie tylko"

Hala sportowa przy ul. Obrzyckiej 88 będzie miejscem organizacji „Giełdy dla mam i nie tylko".

Kto zostanie Starostą Obornickim?

We wtorek 7 maja radni powiatowi zadecydują o kształcie władzy na najbliższe lata. Będzie to pierwsza sesja VII kadencji Rady Powiatu Obornickiego.

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami

Na niedziele 05.05.2024 wydano ostrzeżenie o burzach dla większości powiatów w Polsce. W powiecie obornickim ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12:00.

Bistro Bowling Bar poszukuje pracowników

Bistro Bowling Bar w Obornikach poszukuje pracowników. Swoje CV można przesyłać na maila.