Przejdź do głównej treści

Trwa konkurs „Widoki z podróży Kolejami Wielkopolskimi”

| Łukasz | Komunikaty

Jeszcze do 20 sierpnia potrwa konkurs „Widoki z podróży Kolejami Wielkopolskimi”. To trzecia edycja zabawy organizowanej przez wielkopolskiego przewoźnika.

„Widoki z podróży Kolejami Wielkopolskimi” to temat trzeciej edycji konkursu Kolei Wielkopolskich pod nazwą „Pociąg do sztuki”. Ma on zachęcić do twórczego interpretowania i przedstawiania różnych miejsc w regionie Wielkopolski z perspektywy podróży Kolejami Wielkopolskimi.

Kolejna, wakacyjna, edycja konkursu Kolei Wielkopolskich ma zachęcić młodych ludzi, do twórczego interpretowania i przedstawiania pięknych, ciekawych, oryginalnych, ulubionych miejsc w Wielkopolsce, z perspektywy podróży pociągiem. – Okres wakacji jest idealny do podróżowania naszymi pojazdami, odkrywania nowych miejsc  i odwiedzania tych starych, ukochanych lokalizacji – mówi Dariusz Kaszyński, Naczelnik Wydziału Promocji Marketingu Kolei Wielkopolskich – Poprzednie edycje konkursu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i dzięki temu wiemy, jak wiele młodych ludzi z Wielkopolski ma talent plastyczny, graficzny – dodaje.

W tym roku zaproszono do współpracy Martę Peplińską, wielkopolankę, artystkę, która będzie nie tylko promowała konkurs, ale przede wszystkim oceniała nadsyłane prace. Sama artystka mówi, że maluje od dziecka i dlatego zupełnie naturalnie zajmuje się tym w swoim dorosłym życiu. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, ciekawych projektów, a proces tworzenia jej nietuzinkowych prac można śledzić na TikToku i Instargramie. – Technika wykonania pracy jest dowolna. Nie chcemy nikogo ograniczać. – mówi Patrycja Piotrowiak, specjalista ds. promocji i marketingu Kolei Wielkopolskich. – Praca Konkursowa musi jednak spełniać następujące  wymagania: format B1, 300 dpi, orientacja pionowa, praca musi posiadać tytuł – dodaje.

Konkurs rozpoczyna się 26 czerwca 2023 roku i trwa do 20 sierpnia 2023 roku. Prace konkursowe uczestnicy przesyłają na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. – Uczestnikiem konkursu może być osoba zamieszkująca lub ucząca się na terenie Wielkopolski – mówi Dariusz Kaszyński.

Prace konkursowe będą oceniane przez komisję pod kątem dbałości o szczegóły oraz kreatywnego podejścia do tematu. Zwycięzca otrzyma nagrodę – tablet graficzny HUION Kamvas Pro 16, uczestnicy konkursu, którzy zajmą drugie i trzecie, miejsce otrzymają drukarkę do zdjęć FUJIFILM Link Wide.

W skrócie:

CZAS TRWANIA KONURSU

26 czerwca – 20 sierpnia 2023 r.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ

Każdy, kto ma ukończone 13 lat oraz mieszka lub uczy się na terenie Wielkopolski.

NAGRODY
  • 1 miejsce: Tablet graficzny HUION Kamvas Pro 16
  • wyróżnienie: Drukarka do zdjęć FUJIFILM Link Wide

Szczegóły kokursu znajdują się na stronie koleje-wielkopolskie.com.pl - tutaj.

Enea Operator zaplanowała prace sieciowe w powiecie obornickim. Przerwy w dostawie prądu obejmą Oborniki i Rogoźno od 18.05.2026 r. do 01.06.2026 r. Ryczywół nie ma zgłoszonych wyłączeń.
20 maja 2026 r. (środa) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach odbędzie się XXX (30) sesję Rady Miejskiej w Obornikach.
Od 12.05.2026 r. do 2.06.2026 r. przejazd kolejowy w Parkowie będzie zamknięty. Gmina Rogoźno zmienia kolejność przystanków na liniach 31 i 32, a przystanek „Parkowo, Skrzyżowanie” nie będzie obsługiwany.
S.C. Transport poszukuje kierowców z kategorią D. Przewoźnik poszukuje pracowników na cały etat, ale także w krótszym zakresie czasu.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach ponownie nie zostanie otwarty zgodnie z zapowiedziami. Firma PORR S.A. przesunęła termin zakończenia prac do 18.05.2026 r., choć jeszcze kilka dni temu zapewniano, że wcześniejsza data nie jest zagrożona.
Od poniedziałku, 4 maja 2026, na ulicy Wojska Polskiego w Rogoźnie zmieni się organizacja ruchu. W związku z remontem pasa drogowego, jedna z głównych arterii miasta stanie się jednokierunkowa. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i korzystać z objazdu wyznaczonego ulicą Fabryczną. Zmiany…
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach będzie zamknięty do 11 maja.