Skip to main content

Pogodowa karuzela – ostrzeżenie o opadach

| MP | Komunikaty

Meteorolodzy wydali na dzisiaj szereg ostrzeżeń, dla powiatu obornickiego jest to ostrzeżenie o marznących opadach.

Już w tej chwili miejscami obserwuje się krótkotrwałe opady marznące. Strefa opadów przemieszcza się na wschód i lokalnie nadal mogą to być opady marznące. Marznące opady utrzymać się mogą do godziny południowych.

W całej Polsce mamy do czynienia z trudnymi warunkami drogowymi. W zachodniej części Polski zapowiadane są silne wiatry, w środkowej i wschodniej opady śniegu i oblodzenia.

Według prognoz w naszym powiecie zapowiada się mroźny weekend. Jeszcze w piątek opady deszczu, śniegu, deszczu ze śniegiem. Sobota i niedziela nawet z małymi przejaśnieniami z temperaturą od plus 0,7 stopnia w dzień do minus 6,9 stopnia w nocy. Drugi tydzień ferii szkolnych zapowiada się więc mroźnie.

 źródło: pogodynka.pl

 

Zgłaszaj zauważone padłe dzikie ptaki!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Obornikach mając na uwadze aktualną sytuację epizootyczną w zakresie wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) i wystąpieniem kilkunastu już ognisk na terenie całego kraju, zwraca się z prośbą o pomoc w zakresie poszukiwania i zgłaszania padłych dzikich ptaków.

Oborniki. Przywrócone kursy komunikacji

Od poniedziałku 26 lutego 2024, Gmina Oborniki powraca zawieszone na okres ferii zimowych kursy komunikacji miejskiej na liniach 24, 25 i 34.

Kolejna sesja obornickich radnych 29 lutego

Rada Miejska w Obornikach obradować będzie ostatniego dnia lutego. Jednym z tematów będą zmiany w statutach sołectw.

W Ryczywole ogłoszono wyniki konkursu w zakresie wspierania rozwoju sportu

Gmina Ryczywół ogłosiła wyniki konkursu dotyczącego wspierania rozwoju sportu. Wsparcie finansowe dotyczyło piłki nożnej.

W marcu w Ryczywole będą darmowe badania wzroku

Firma OPTO - BUS zaprasza na bezpłatne badania wzroku. Taka możliwość będzie w środę 13 marca w Ryczywole.

Awaria wodociągu w Obornikach

Od godzin rannych pracownicy PWiK w Obornikach walczą z poważną awarią na ul. Czarnkowskiej w Obornikach. Niestety skutki awarii jeszcze nie w pełni zostały usunięte!

Obornicka komunikacja. Zmiany w okresie ferii

Gmina Oborniki wprowadziła zmiany w rozkładzie jazdy na czas trwania ferii zimowych.