fbpx

W piątek otwarcie ofert na budowę obornickich dróg

Gmina Oborniki ogłosiła przetarg na budowę kilku ulic. Wśród nich są: M. Skłodowskiej - Curie, F. Taberskiego wraz z oświetleniem oraz części ul. M. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej.

Budowa ulic na obornickim osiedlu to jedna z większych inwestycji tego typu w ostatnich latach. Możliwa stała się dzięki pozyskanym przez samorząd dofinansowania ze środków rządowych. Gmina Oborniki pozyskała bowiem na drogowe inwestycje 3 449 600 zł. Latem br. Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński wręczył symboliczny czek burmistrzowi Tomaszowi Szramie, potwierdzające otrzymanie dofinansowania przez Oborniki.

Przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie powstanie m.in. chodnik oraz 15 miejsc parkingowych. Na drodze położona zostanie warstwa bitumiczna. Na ul. Taberskiego natomiast pojawi się kostka brukowa. Oczywiście nie zabraknie kanalizacji deszczowej. 

Oferty można składać do 01.12.2022 roku. Podpisanie umowy na realizacją zadania odbędzie się do końca br. Wykonawca będzie miał czas na wykonanie inwestycji do końca czerwca 2023 roku. 

Przetarg - szczegóły. pdf