Przejdź do głównej treści

Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

| powiatobornicki.pl | Komunikaty

W trosce o jakość powietrza i życia polskich obywateli, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego podjął inicjatywę budowy i rozwoju Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).  

Gromadzenie i udostępnienie danych z CEEB umożliwi realizację zadań pomocowych w zakresie modernizacji budynków i wymiany starych pieców na nowe źródła ciepła przez samorządy. Obowiązek złożenia deklaracji przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków, które są zasilane przez źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW obowiązuje od 1 lipca 2021 r.  Więcej informacji poniżej.

W wyniku uszkodzenia wodociągu wody pozbawieni są mieszkańcy Dąbrówki Leśnej oraz ul. Czarnkowskiej w Obornikach.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole odbędą się wybory Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Łopiszewo.
Do godziny 11:30 ma potrwać usuwanie awarii sieci energetycznej w centrum Obornik. Informację przekazała spółka ENEA Operator.
Urząd Miejski w Obornikach informuje o planowanym wyłączeniu wody w centrum miasta.
W poniedziałek, 17 sierpnia 2026 r., Urząd Gminy Ryczywół oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryczywole będą nieczynne.
Do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zostały przekazane pieniądze znalezione przez uczciwego mieszkańca naszego powiatu.
Przejazd kolejowy na ul. Cmentarnej w Rożnowie będzie zamknięty do 8 sierpnia.