Przejdź do głównej treści

Zapraszamy na spotkanie otwarte z NGO

| Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych (WRK ZOP) | Komunikaty

Zapraszamy przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, lokalnych grup działania, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich oraz obywatelki i obywateli oraz samorządowców zaangażowanych w sprawy społeczne na otwarte spotkanie z organizacjami obywatelskimi z województwa wielkopolskiego.

Termin: 19 maja 2021 r., godz. 17:00-20:00 na platformie zoom.

Zgłoszenia udziału w spotkaniu poprzez link: https://wrk.org.pl/spotkanie-otwarte-z-ngo-woj-wielkopolskie/

Osobom zgłoszonym przekazany będzie link do spotkania na platformie ZOOM.

Program spotkania:

  1. Powitanie i otwarcie spotkania

– Andrzej Rybus-Tołłoczko, Przewodniczący Konwentu WRDPP, Członek Zarządu OFOP

– Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

– Wojciech Jachimowicz, Współprzewodniczący krajowej RDPP ze strony pozarządowej

– Waldemar Weihs, Członek Zarządu WRZOS,

– Alina Prochasek, Przewodnicząca Zarządu PROM

– Karol Handzel, Sekretarz Zarządu KIPR

– Justyna K. Ochędzan, Prezes Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych

– Lucyna Roszak, członek Wielkopolskiej Sieci Wolontariatu

– Norbert Wierbiłowicz, Prezes Fundacji FaniMani

– Kamil Sieratowski, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta

  1. Panel dyskusyjny: Jak radzić sobie w czasach kryzysu i mądrze wspierać organizacje pozarządowe i aktywność społeczną?

– Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

– Justyna K. Ochędzan, Prezes Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych

– Waldemar Weihs, Przewodniczący Zespołu ds. Komunikacji RDPP, członek Zarządu WRZOS

– Lucyna Roszak, członek Wielkopolskiej Sieci Wolontariatu, Prezes Fundacji Animacja

– Andrzej Rybus-Tołłoczko, Przewodniczący Konwentu WRDPP, Członek Zarządu OFOP

– Norbert Wierbiłowicz, Prezes Fundacji FaniMani

  1. Jak działa krajowa Rada Działalności Pożytku Publicznego na rzecz polepszenia sytuacji organizacji pozarządowych? Kompetencje, skuteczność podejmowanych działań.

Koncepcja Rady Dialogu Obywatelskiego jako następcy RDPP – co to da organizacjom?

Poznanie kondycji sektora obywatelskiego – problemy organizacji w terenie z ew. propozycją ich rozwiązań.

– Wojciech Jachimowicz, Współprzewodniczący RDPP ze strony pozarządowej

– dr Maciej Dawid Kunysz, Przewodniczący Zespołu RDPP ds. Funduszy

– Justyna K. Ochędzan, Przewodnicząca Zespołu RDPP ds. Realizacji Zadań Publicznych i Ekonomii Społecznej

  1. Środki unijne na kolejnych 7 lat – na ile aktywność organizacji pozarządowych w konsultacjach proponowanych dokumentów może mieć wpływ na dostępność środków, ich wielkość oraz obszary wsparcia.

Udział organizacji w tworzeniu i realizacji Krajowego Planu Odbudowy i Umowy Partnerstwa z Unią Europejską.

– dr Maciej Dawid Kunysz, Przewodniczący Zespołu RDPP ds. Funduszy, Członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

– Iwona Janicka, Członkini Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

– Justyna K. Ochędzan, Przewodnicząca Zespołu RDPP ds. Realizacji Zadań Publicznych i Ekonomii Społecznej, Członkini Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego,

– Waldemar Weihs, Przewodniczący Zespołu ds. Komunikacji RDPP, członek Zarządu WRZOS

  1. Sprawozdawczość w organizacjach pozarządowych – planowane zmiany.

– Alicja Gawinek, Przewodnicząca Zespołu RDPP ds. Sprawozdawczości w Organizacjach Pozarządowych

  1. Nie takie straszne RODO.

– Karol Handzel, Sekretarz Zarządu KIPR

Moderatorzy:

– Andrzej Rybus-Tołłoczko, Przewodniczący Konwentu WRDPP, Członek Zarządu OFOP

– Piotr Stec, Członek Prezydium Konwentu WRDPP, Prezes Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych

Organizatorzy wydarzenia:

Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego w porozumieniu i współpracy z:

  • Radą Działalności Pożytku Publicznego,
  • Wspólnotą Roboczą Związków Organizacji Socjalnych,
  • Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych OFOP,
  • Polską Radą Organizacji Młodzieżowych PROM
  • Konfederacją Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej KIPR,

Partnerzy regionalni:

  • Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych
  • Wielkopolska Sieć Wolontariatu
  • Fundacja FaniMani
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta

Enea Operator zaplanowała prace sieciowe w powiecie obornickim. Przerwy w dostawie prądu obejmą Oborniki i Rogoźno od 18.05.2026 r. do 01.06.2026 r. Ryczywół nie ma zgłoszonych wyłączeń.
20 maja 2026 r. (środa) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach odbędzie się XXX (30) sesję Rady Miejskiej w Obornikach.
Od 12.05.2026 r. do 2.06.2026 r. przejazd kolejowy w Parkowie będzie zamknięty. Gmina Rogoźno zmienia kolejność przystanków na liniach 31 i 32, a przystanek „Parkowo, Skrzyżowanie” nie będzie obsługiwany.
S.C. Transport poszukuje kierowców z kategorią D. Przewoźnik poszukuje pracowników na cały etat, ale także w krótszym zakresie czasu.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach ponownie nie zostanie otwarty zgodnie z zapowiedziami. Firma PORR S.A. przesunęła termin zakończenia prac do 18.05.2026 r., choć jeszcze kilka dni temu zapewniano, że wcześniejsza data nie jest zagrożona.
Od poniedziałku, 4 maja 2026, na ulicy Wojska Polskiego w Rogoźnie zmieni się organizacja ruchu. W związku z remontem pasa drogowego, jedna z głównych arterii miasta stanie się jednokierunkowa. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i korzystać z objazdu wyznaczonego ulicą Fabryczną. Zmiany…
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach będzie zamknięty do 11 maja.