Przejdź do głównej treści

Utrudnienia w ruchu samochodowym od 29.06 do 1.07

| MP | Komunikaty

Organizatorzy Dni Obornik informują o ograniczeniach w ruchu od 29 czerwca do 1 lipca w czasie trwania poszczególnych imprez. W piątek już od godziny 17 zamknięta jest ul. Chłopska od wjazdu z ul. Piłsudskiego oraz ul. Szkolna za wyjazdem z ul. Eichlera, w związku z imprezami na Targowisku Miejskim.

W sobotę od godziny 14 zamknięta zostanie południowa oraz zachodnia część Rynku – przejazd ul. Nadbrzeżną oraz Zamkową. na czas trwania Wianków. Od godziny 14 w sobotę do godziny 22 w niedzielę zamknięty zostanie dla ruchu samochodowego Rynek (z wyłączeniem drogi wojewódzkiej) oraz mały most. W niedzielę dodatkowo zamknięta zostanie ul. Piłsudskiego od Rynku do Poczty oraz ul. Ogrodowa za ul. Wjazdową.

 

red. eoborniki za UM Oborniki

Awaria usunięta, woda wraca do mieszkańców! ( 20:20). Na ul. Szamotulskiej w Oborniki doszło do awarii sieci wodociągowej. Usterka wystąpiła w rejonie posesji nr 34. Mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi przerwami w dostawie wody.
W sobotę, 7.02.2026 r., w powiecie obornickim obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne 1. stopnia przed opadami marznącymi. Warunki na drogach i chodnikach mogą być niebezpieczne.
Operator sieci energetycznej zapowiedział planowane prace na sieci elektroenergetycznej. W dniach 6–13 lutego 2026 r. mogą wystąpić czasowe przerwy w dostawie prądu na terenie gmin Oborniki i Ryczywół. Jedno z wyłączeń zostało odwołane.
Mamy niedzielne popołudnie i niestety nie mamy dobrych wieści pogodowych. Choć wczorajsze komunikaty brzmiały groźnie, dzisiejsza aktualizacja ostrzeżenia IMGW idzie o krok dalej. Przed nami noc, która może przetestować wytrzymałość naszych instalacji grzewczych i... naszą odporność na zimno.
Enea Operator opublikowała harmonogram planowanych wyłączeń energii elektrycznej na początku lutego 2026 r. Publikujemy ogłoszenia dla okresu od 2 do 9.02.2026.
Nasz powiat został objęty ostrzeżeniem IMGW z uwagi na silne mrozy. Synoptycy alarmują: temperatura w nocy może spaść nawet do -18°C! Mroźna aura zostanie z nami co najmniej do wtorku.
Uścikowo, Uścikówiec, Sławienko, Niemieczkowo, Chrustowo, Popowo, Popówko, Urbanie, Sycyn, Przeciwnica, Osowo są bez wody. O awarii sieci wodociągowej poinformowało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach.