Przejdź do głównej treści

Jak wziąć udział w spisie?

| oborniki.pl | Komunikaty

W całej Polsce trwa Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: pobierz aplikację

Przypominamy, że internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br.

Więcej informacji na temat Spisu znaleźć można na stronie spis.gov.pl

W dniach 23–27.02.2026 r. w powiecie obornickim zaplanowano wyjątkowo dużo wyłączeń energii elektrycznej. Enea Operator przeprowadzi prace sieciowe na terenie gmin Oborniki, Rogoźno i Ryczywół. Sprawdź, czy Twoja miejscowość jest na liście.
Czwartkowa sesja Rady Powiatu Obornickiego będzie stała pod znakiem sprawozdań za rok 2025. 
Ostrzeżenia przed opadami marznącymi objęły niemal cały obszar Polski. W sobotę 21.02.2026 r. trudne warunki pogodowe prognozowane są również dla powiatu obornickiego. IMGW ostrzega przed gołoledzią.
W związku z rozpoczętymi feriami zimowymi w rozkładzie jazdy obornickiej komunikacji wprowadzono zmiany. Czasowo zostały wycofane tzw. kursy szkolne.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniem dla regionu. W nocy z 13 na 14 lutego 2026 r. drogi i chodniki w powiecie obornickim mogą być bardzo śliskie.
Od początku lutego trwa w całym województwie wielkopolskim kwalifikacja wojskowa. W powiecie obornickim młodzi mieszkańcy będą stawiać się przed komisją w marcu 2026 r. Sprawdzamy, kogo dotyczy obowiązek i gdzie odbędą się badania.
Awaria usunięta, woda wraca do mieszkańców! ( 20:20). Na ul. Szamotulskiej w Oborniki doszło do awarii sieci wodociągowej. Usterka wystąpiła w rejonie posesji nr 34. Mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi przerwami w dostawie wody.