fbpx

Będzie drugi protest kobiet w Rogoźnie

W Rogoźnie ma się odbyć w środę drugi protest kobiet.

Po niedzielnym spacerze po centrum Rogoźna było wiadome, że nie będzie to ostatnia taka inicjatywa. Hasło "Myślę! Czuję! Decyduję!" zapanowało już na stałe w internecie, jak i na transparentach uczestników marszów. Siła i motywacja kobiet do pokazania władzy swojego zdania na temat aborcji rośnie z każdym dniem. Już dziś pojawiła się informacja o kolejnym marszu w Rogoźnie.

Myślę! Czuję! Decyduję! Spacer kobiet Rogoźno.

Plac Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie,środa 28 października 2020r. godzina 19.00 spacer wieczorową porą po Rogoźnie... w ważnej sprawie, która dotyczy wielu z nas - matek i nie_matek, przyszłych matek, ciotek, kuzynek... naszych córek i wnuczek... to nie tylko sprawa kobiet, ale też mężczyzn i całych rodzin...
Spotykamy się w związku z wydarzeniami z ostatniego tygodnia i tzw. wyrokiem tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który pozbawił kobiety prawa do podejmowania decyzji o przerwaniu ciąży w przypadku nieuleczalnych i poważnych wad płodu. Wiele z nas się poczuło jakbyśmy nie były zdolne do podejmowania decyzji, nie kierowały względami medycznymi, zdrowiem, empatią, potraktowano instrumentalnie... nie jesteśmy żywymi inkubatorami!!!
Myślimy, czujemy i decydujemy.
Oczekujemy, że ten pseudowyrok nie będzie wydrukowany, że rząd i sympatyzująca z nim Konfederacja się wycofa. Naiwne? Nie!
Jesteśmy już ... zdeterminowane i "zaniepokojone"!!! ☂️🌂
Będziemy mieć maseczki, zachowujemy dystans, spotykamy się w grupach maksymalnie 5 osobowych, nie używamy wulgaryzmów, nie tolerujemy aktów wandalizmu i agresji! My kobiety, matki żony, dziewczyny, córki spotykamy się aby powiedzieć stanowcze NIE!
MYŚLIMY! CZUJEMY! DECYDUJEMY!
MAMY PRAWO DO WYBORU!
NASZE DZIECI MAJĄ PRAWO DO WYBORU!💪

Źródło: Spacer Kobiet Rogoźno

Fot. Agnieszka