Przejdź do głównej treści

Ostrzeżenie przed gołoledzią!

| eoborniki.pl, fot pogodynka, pczk | Komunikaty

Przez Powiat Obornicki może przejść marznący deszcz, który będzie wywoływał gołoledź.

O mozliwości wystapienia zagrożenia informuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Obornikach. 

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń oraz ostrzegania ludności przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego Nr 60 wydanego przez IMGW-PIB dnia 03.12.2019 r. godz.: 12.29;
1. Zjawisko / stopień zagrożenia: MARZNĄCE OPADY/1.
2. Obszar: województwo wielkopolskie, POWIAT OBORNICKI.
3. Ważność: od godz. 21:00 dnia 03.12.2019 r. do godz. 06:00 dnia 04.12.2019 r.
4. Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.
5. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.
6. Dotyczy również 22 innych powiatów.

W dniach 23–27.02.2026 r. w powiecie obornickim zaplanowano wyjątkowo dużo wyłączeń energii elektrycznej. Enea Operator przeprowadzi prace sieciowe na terenie gmin Oborniki, Rogoźno i Ryczywół. Sprawdź, czy Twoja miejscowość jest na liście.
Czwartkowa sesja Rady Powiatu Obornickiego będzie stała pod znakiem sprawozdań za rok 2025. 
Ostrzeżenia przed opadami marznącymi objęły niemal cały obszar Polski. W sobotę 21.02.2026 r. trudne warunki pogodowe prognozowane są również dla powiatu obornickiego. IMGW ostrzega przed gołoledzią.
W związku z rozpoczętymi feriami zimowymi w rozkładzie jazdy obornickiej komunikacji wprowadzono zmiany. Czasowo zostały wycofane tzw. kursy szkolne.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniem dla regionu. W nocy z 13 na 14 lutego 2026 r. drogi i chodniki w powiecie obornickim mogą być bardzo śliskie.
Od początku lutego trwa w całym województwie wielkopolskim kwalifikacja wojskowa. W powiecie obornickim młodzi mieszkańcy będą stawiać się przed komisją w marcu 2026 r. Sprawdzamy, kogo dotyczy obowiązek i gdzie odbędą się badania.
Awaria usunięta, woda wraca do mieszkańców! ( 20:20). Na ul. Szamotulskiej w Oborniki doszło do awarii sieci wodociągowej. Usterka wystąpiła w rejonie posesji nr 34. Mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi przerwami w dostawie wody.