Komunikat Starosty Obornickiego

Starosta Obornicki wystosował komunikat w sprawie awarii w Starostwie Obornickim.

Oświadczenie dotyczy m.in. ostatnio pojawiających się plotek, jakoby miało dojść do kradzieży danych osobowych z baz danych Starostwa. Kotecka wyjaśnia całą sytuację.

Szanowni Państwo, 

Klienci Starostwa Powiatowego w Obornikach,

w związku z tymczasowym brakiem dostępu do niektórych usług informatycznych świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Obornikach, w szczególności związanych z procesami udostępniania danych geodezyjnych, informuję, iż przyczyną zaistniałych komplikacji jest elektroniczne uszkodzenie macierzy dyskowej.
Jednocześnie informuję, że w związku z powstałą awarią nie nastąpiło żadne zagrożenie, związane z nieuprawnionym dostępem osób trzecich do zasobów znajdujących się w uszkodzonym urządzeniu. Dane te są bezpieczne.
Obecnie wdrożono procedury, określone w wewnętrznym regulaminie Starostwa Powiatowego w Obornikach, mające na celu przywrócenie pracy uszkodzonego urządzenia, aby umożliwić w jak najszybszy sposób bieżącą obsługę klientów Starostwa Powiatowego w Obornikach. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Z poważaniem,
Starosta Obornicki Zofia Kotecka.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2