fbpx

Sprawdź swoje płuca

We wtorek 24 pździernika odbędą się bezpłatne badania rentgenowskie płuc.

Serdecznie zachęcamy do udziału w bezpłatnym badaniu płuc mieszkańców gminy Oborniki w wieku od 18 do 80 roku życia.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Wojewódzki Specjalistyczny Zespół ZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza oraz Urząd Miejski w Obornikach ze względu na wzrastającą zachorowalność organizują bezpłatne badania rentgenowskie połączone z badaniem spirometrycznym.

Zapisy pod numerem telefonu 61 65 59 115.

Mieszkańców prosimy o zgłaszanie się na badania z dowodem osobistym.

Miejsce postoju ambulansu – parking przy Urzędzie Miejskim w Obornikach, we wtorek 24 października br., w godzinach od 11.00 do 16.00.

W ramach tej akcji pacjenci na podstawie standardowych badań i wywiadu otrzymają wyniki z informacją o prawdopodobieństwie wystąpienia chorób układu oddechowego oraz materiały informacyjne dotyczące profilaktyki. Badania wykonywane są nowej generacji cyfrowym aparatem rentgenowskim oraz nowoczesnym spirometrem.

Przeciwwskazania do wykonania badania spirometrycznego dotyczą osób przed 21 rokiem życia, po zawale i udarze serca, po jakimkolwiek zabiegu inwazyjnym na sercu, po operacji oczu (pół roku od zabiegu), osób z tętniakami, odmą opłucnową lub zwiększonym ciśnieniem wewnątrzczaszkowym.