Skip to main content

GOAP zaprasza na konsultacje społeczne

| ZM GOAP | Gospodarka

Informujemy, że w styczniu  i lutym 2014 roku Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” planuje debatę publiczną nad zmianami Regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminach (dalej Regulamin ucpg) w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi na obszarze gmin wchodzących w skład ZM GOAP. Dokument ten stanowi akt prawa miejscowego i reguluje zasady gospodarowania odpadami komunalnymi.

Celem debaty jest:

zapoznanie uczestników debaty z projektem proponowanych przez GOAP zmian w Regulaminie ucpg,

* zebranie opinii i uwag do projektu Regulaminu,

* zebranie informacji o problemach wynikających z niepraktycznych rozwiązań w dotychczas obowiązującym Regulaminie,

* wypracowanie podczas wspólnych debat i dyskusji optymalnych  rozwiązań w  Regulaminie oraz systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, i jeżeli będzie to uzasadnione  uwzględnienie oczekiwań i potrzeb mieszkańców przy tworzeniu nowego Regulaminu,

* rozpowszechnianie wiedzy z zakresu zmian w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminach.

​Konsultacje trwają do 27 lutego br. W I etapie do 31 stycznia br. przedstawiamy interaktywny formularz ankiety umożliwiającej wypowiedzenie się mieszkańcom, firmom, spółdzielniom, wspólnotom i innym organizacjom i instytucjom w kwestiach istotnych z punktu widzenia GOAP. W II etapie organizujemy Cykl dyskusji (debat) podzielonych na debatę Okrągłego Stołu i 4 debaty sprofilowane „Kolorowe”, do których zapraszamy – według właściwości zainteresowanych – wszystkich, którzy chcą zabrać głos w sprawach zmian w regulaminie ucpg. W etapie III WNIOSKÓW do 18 marca br. odbędzie się konferencja prasowa – podsumowanie debat, oraz przedstawiony zostanie Raportu z przebiegu konsultacji.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem zmian Regulaminu i przekazywania nam swoich uwag i opinii na temat proponowanych zmian w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminach na obszarze Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" jak też przedstawienia swoich czy reprezentowanych organizacji propozycji zmian. Preferujemy głos w debacie w postaci wypełnionej Ankiety internetowej. Formularze ankiet wydatnie ułatwią i przyspieszą opracowanie wyników konsultacji. Tym niemniej propozycje zmian dotyczących Regulaminu mogą Państwo zgłaszać także drogą elektroniczną wysyłając e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub bezpośrednio w BOK GOAP na ul. Św. Michała 43, Poznań, lub delegaturach GOAP.

Szczegóły dostępne są na stronie Związku - kliknij tutaj.

28 proc. Polaków spełnia kryteria WHO dotyczące aktywności fizycznej w czasie wolnym – wynika z badania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wciąż najpopularniejsze aktywności to spacer i jazda na rowerze, ale dynamicznie przybywa użytkowników klubów fitness.
Polacy wciąż wolą posiadać mieszkanie lub dom na własność, niż wynajmować lokum. Wciąż jednak wielu z nich nie może sobie pozwolić na zakup mieszkania, a ubiegłoroczny program Bezpieczny Kredyt 2 proc. dodatkowo wywindował ceny nieruchomości.
Ustawa o ochronie sygnalistów nakłada na administratorów danych osobowych obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia danych wrażliwych osób zgłaszających nieprawidłowości oraz danych, które mogą służyć ich identyfikacji. Jednak nie wszystkie obowiązki dotyczące kwestii ochrony danych zostały w ustawi...
Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C.
Przemysł drzewny dobija się do drzwi ministra finansów Andrzeja Domańskiego. Na razie bezskutecznie.
 Odpady powstające przy remontach dróg czy budowie nowych, którymi w świetle prawa są m.in. gruz betonowy czy kruszywo kolejowe, to w praktyce tzw. materiały staroużyteczne, które z powodzeniem mogłyby zostać wykorzystane przy nowych inwestycjach. Jednak w tej chwili większość z nich ląduje po pr...
 Dane demograficzne nie pozostawiają złudzeń – kobiety żyją średnio siedem lat dłużej niż mężczyźni. Jeśli uwzględnić wiek emerytalny dla obu płci, emerytura pań trwa dwa razy dłużej niż panów.