Frank szwajcarski - ile wyniesie jego kurs w 2014r.?

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli swoje zobowiązania w bankach w szwajcarskiej walucie z niepokojem wypatrują prognoz kursu franka do polskiej złotówki. A co przewidują analitycy?

W ostatnim czasie na pewno wiele osób odetchnęło z ulgą. Raty kredytów zaczęły stopniowo maleć. Wiele wskazuje na to, że ta tendencja powinna się utrzymać w bieżącym roku. Po drodze jednak mogą zdarzyć się zawirowania, które mogą nieco wzmocnić kurs franka. Ale na krótko.

Analitycy ABN Amro uważają, że kurs franka do złotówki na koniec grudnia może spaść nawet poniżej 3,08. Holendrzy przygotowali także prognozą na rok 2015. Ich przewidywania mówią o tym, że frank będzie wówczas kosztował 2,89 zł!

Bank Societe Generale uważa, że frank w najbliższym czasie będzie słabł. Wynika to z tego, że podczas kryzysu instytucje zabezpieczały swoje aktywa skupując szwajcarską walutę. Teraz kiedy gospodarka światowa zaczyna powoli dźwigać się nastąpi odwrócenie tego trendu.

Jedyną instytucją, która w zestawieniu Pulsu Biznesu przedstawiła odmienną prognoże jest X-Trade Brokers. Wg jego ekonomistów w tym roku kurs dolara będzie utrzymywał się na stałym poziomie wobec franka. To spowoduje, że takie rynki jak choćby Polska nie będą cieszyć się takim mocnym zainteresowaniem międzynarodowych instytucji, które byłyby skłonne inwestować w aktywa nad Wisłą. Stąd też sceptyczne podejście do wielu przewidywań mówiących o osłabieniu kursu CHF do PLN. X-Trade prognozuje notowania franka na 3,42 zł na koniec 2014r.

Większość rynkowych prognoz przewiduje kurs franka do złotówki na poziomie 3,19. W grudniu 2015r. szwajcarska waluta ma kosztować 3,10 zł.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież