Skip to main content

PGKiM rywalizuje z Remondisem

| Łukasz | Gospodarka

7. sierpnia minął termin składania ofert na odbiór odpadów komunalnych z terenu Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".

Na obsługę sektora XIII, a więc obornickiej gminy, wpłynęły 2 oferty. Jedną z nich przedstawiło obornickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Druga oferta, wg uzyskanych przez nas nieoficjalnie informacji, wpłynęła od poznańskiego potentata, jakim jest Remondis Sanitech. Udziały w nim ma Miasto Poznań.

Komisja przetargowa cały czas pracuje. Wyniki przetargu powinny być znane w przyszłym tygodniu.

28 proc. Polaków spełnia kryteria WHO dotyczące aktywności fizycznej w czasie wolnym – wynika z badania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wciąż najpopularniejsze aktywności to spacer i jazda na rowerze, ale dynamicznie przybywa użytkowników klubów fitness.
Polacy wciąż wolą posiadać mieszkanie lub dom na własność, niż wynajmować lokum. Wciąż jednak wielu z nich nie może sobie pozwolić na zakup mieszkania, a ubiegłoroczny program Bezpieczny Kredyt 2 proc. dodatkowo wywindował ceny nieruchomości.
Ustawa o ochronie sygnalistów nakłada na administratorów danych osobowych obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia danych wrażliwych osób zgłaszających nieprawidłowości oraz danych, które mogą służyć ich identyfikacji. Jednak nie wszystkie obowiązki dotyczące kwestii ochrony danych zostały w ustawi...
Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C.
Przemysł drzewny dobija się do drzwi ministra finansów Andrzeja Domańskiego. Na razie bezskutecznie.
 Odpady powstające przy remontach dróg czy budowie nowych, którymi w świetle prawa są m.in. gruz betonowy czy kruszywo kolejowe, to w praktyce tzw. materiały staroużyteczne, które z powodzeniem mogłyby zostać wykorzystane przy nowych inwestycjach. Jednak w tej chwili większość z nich ląduje po pr...
 Dane demograficzne nie pozostawiają złudzeń – kobiety żyją średnio siedem lat dłużej niż mężczyźni. Jeśli uwzględnić wiek emerytalny dla obu płci, emerytura pań trwa dwa razy dłużej niż panów.