Przejdź do głównej treści


Śmieci: Złożyłeś kliencie deklarację? Co teraz?

| eoborniki.pl za ZM GOAP | Gospodarka

W związku ze złożoną deklaracją/deklaracjami o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ZM GOAP informuje, że zadeklarowaną kwotę należy wpłacić poprzez dokonanie przelewu na indywidualnie przypisane konto bankowe w Banku Handlowym w Warszawie S.A.. Numery konta bankowego GOAP rozsyła z końcem lipca listami poleconymi, a dla klientów, którzy wyrazili zgodę na kontaktowanie się z nimi drogą e-mailową także za pomocą elektronicznych wiadomości pocztowych.

Co zrobić w przypadku zmiany liczby mieszkańców lub ilości odpadów, które powstają na terenie nieruchomości?

Zgodnie z art. 6m ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. 1996 Nr 132 poz. 622) w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (liczba mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość) lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości (liczba zadeklarowanych pojemników i częstotliwości odbioru) właściciel nieruchomości zobowiązany jest złożyć nową (skorygowaną) deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości opłaty należnej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, opłata w zmienionej wysokości płatna jest do ostatniego dnia miesiąca, po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.

Co się stanie jeśli nie uiszczę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi?

Informujemy, iż zgodnie z art. 6r ust. 1b ww. ustawy Zarząd Związku Międzygminnego ,,Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” jest organem egzekucyjnym uprawnionym do stosowania wszystkich środków egzekucyjnych, z wyjątkiem egzekucji z nieruchomości, w egzekucji administracyjnej należności pieniężnych z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kiedy uiszczamy opłaty za gospodarowanie odpadami?

Zgodnie z uchwałą Nr VI/32/2013 Zgromadzenia Związku Międzygminnego ,,Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” z dnia 12 marca 2013 r. w sprawie określenia terminu, częstotliwości, trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się każdego roku, w następujących terminach:

1) do 15 lutego za styczeń i luty,

2) do 15 kwietnia za marzec i kwiecień,

3) do 15 czerwca za maj i czerwiec,

4) do 15 sierpnia za lipiec i sierpień,

5) do 15 października za wrzesień i październik,

6) do 15 grudnia za listopad i grudzień.

Dane potrzebne do prawidłowego wypełnienia druku przelewu:

• nazwa odbiorcy – ZM GOAP ul. Św. Michała 43, 61-119 POZNAŃ,

• nr rachunku odbiorcy – numer konta, które zostanie przesłane listem poleconym

• kwota – należy wpisać kwotę, która została obliczona na podstawie złożonej/złożonych deklaracji,

• nazwa zleceniodawcy – dane: imię i nazwisko/pełna nazwa, adres,

• tytuł: Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi za m-ce (w tym miejscu należy podać za jakie miesiące jest uiszczana opłata).

Wszelkie pytania dotyczące płatności należy kierować pod nr telefonu: 61 646 74 28 lub 61 646 74 34

oraz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do Biura Obsługi Klienta w siedzibie Związku, ul. Św. Michała 43 w Poznaniu.

Co należy zrobić w przypadku problemu z odbiorem odpadów lub braku pojemnika na odpady? ZM GOAP uruchomił 2 numery, pod które należy zgłaszać wszelkie nieprawidłowości. Zgłoszenie można też wysłać za pomocą poczty elektronicznej wypełniając odpowiedni formularz. Więcej informacji znaleźć można tutaj.

Dotychczas do Związku Międzygminnego wpłynęło około 82 tys. deklaracji. Stanowi to około 60% deklaracji, które powinny zostać złożone.

Mieszkańcy, którzy do tej pory nie złożyli deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w dalszym ciągu mają możliwość ich złożenia oraz wprowadzania korekt do deklaracji, jednak w stosunku do tych właścicieli nieruchomości, którzy nie wypełnili ustawowego obowiązku ich złożenia Związek rozpoczyna wydawanie decyzji administracyjnych ustalających wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

Już nie wysoka inflacja, ale dług publiczny szybko zbliżający się do konstytucyjnego progu 60 proc. PKB zagraża finansom państwa i jego stabilności ekonomicznej – wskazują ekonomiści ankietowani przez Europejski Kongres Finansowy. Nowy raport wskazuje na potrzebę stworzenia jasnej strategii gospo...
Przed świętami Polacy wydają na ryby nawet dwa razy więcej niż w innych miesiącach. Konsumenci powinni sprawdzać, czy pochodzą one ze zrównoważonych połowów.
Samoobsługa pracownicza to stosunkowo nowe pojęcie, które wiąże się bezpośrednio z outsourcingiem kadr i płac.
Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń. Rekordowy wzrost cen masła utrzyma się przed świętami.
Etykiety już dawno przestały pełnić jedynie funkcję informacyjną. Dziś to doskonałe narzędzie marketingowe, będące w stanie znacznie wpłynąć na postrzeganie marki.
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, któr...
Ceny prądu dla gospodarstw domowych po 1 stycznia 2025 roku pozostaną na dotychczasowym poziomie - informuje w social mediach Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska.