Przejdź do głównej treści


Urząd Skarbowy rusza z akcją "Weź paragon"

| eoborniki.pl | Gospodarka

W okresie wakacyjnym Urząd Skarbowy w Obornikach przeprowadzi letnią akcję „Weź paragon”. Celem akcji jest informowanie podatników o korzyściach wynikających z egzekwowania prawa do uzyskania paragonu potwierdzającego sprzedaż.

Pracownicy Samodzielnego Referatu Organizacji i Logistyki  Urzędu Skarbowego w Obornikach będą rozpowszechniać wśród mieszkańców powiatu obornickiego ulotkę promującą akcję „Weź paragon”.

Akcja prowadzona jest przez Ministerstwo Finansów, jej celem jest uświadomienie konsumentom, że prosząc o paragon przy zakupach towarów lub usług, wspierają uczciwą konkurencję, jednocześnie zapewniając sobie możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku np. reklamacji.

Jak określają to urzędnicy - paragon jest również dowodem uczciwej działalności sprzedawcy.

Ministerstwu zależy aby do społeczeństwa trafiły 4 główne założenia wynikające z  pobrania paragonu:

  • zapewniasz sobie prawo reklamacji,
  • wspierasz uczciwą konkurencję,
  • ułatwiasz sobie porównanie cen,
  • zyskujesz pewność, że nie zostałeś oszukany,
  • zmniejszasz szarą strefę.

 

 

Przed świętami Polacy wydają na ryby nawet dwa razy więcej niż w innych miesiącach. Konsumenci powinni sprawdzać, czy pochodzą one ze zrównoważonych połowów.
Samoobsługa pracownicza to stosunkowo nowe pojęcie, które wiąże się bezpośrednio z outsourcingiem kadr i płac.
Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń. Rekordowy wzrost cen masła utrzyma się przed świętami.
Etykiety już dawno przestały pełnić jedynie funkcję informacyjną. Dziś to doskonałe narzędzie marketingowe, będące w stanie znacznie wpłynąć na postrzeganie marki.
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, któr...
Ceny prądu dla gospodarstw domowych po 1 stycznia 2025 roku pozostaną na dotychczasowym poziomie - informuje w social mediach Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska.
Samoobsługa pracownicza to stosunkowo nowe pojęcie, które wiąże się bezpośrednio z outsourcingiem kadr i płac.