Suchy Las występuje ze związku śmieciowego GOAP!

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych odbędzie się zebranie członków Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Podczas spotkania podjęta zostanie uchwała o wystąpieniu Suchego Lasu ze Związku.

Liczba kuriozalnych zapisów w prawie regulującym gospodarkę komunalną doprowadziła do stanu ogromnej nieprzejrzystości sytuacji samorządów. Suchy Las, który posiada składowisko odpadów nie będzie otrzymywać opłaty marszałkowskiej, którą od 1 lipca przejmie GOAP. Oznacza to dla budżetu podpoznańskiej gminy stratę ponad 4 mln zł. Nie może zatem dziwić podjęta decyzja przez włodarzy Suchego Lasu o wyjściu z GOAP-u.

Twardy orzech do zgryzienia mają natomiast władze Obornik. Zamknięcie składowiska w Uścikówcu zmniejszyła im pole manewru. Trudno jednak było przewidzieć tak kuriozalną sytuację prawną, a wysypisko i tak nie mogłoby już przyjąć zbyt wielu śmieci. Oborniczanie muszą więc poczekać jeszcze trochę na ostateczną decyzję swoich władz w sprawie pozostania lub nie w Związku.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież