Przejdź do głównej treści

Suchy Las występuje ze związku śmieciowego GOAP!

| Łukasz | Gospodarka

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych odbędzie się zebranie członków Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Podczas spotkania podjęta zostanie uchwała o wystąpieniu Suchego Lasu ze Związku.

Liczba kuriozalnych zapisów w prawie regulującym gospodarkę komunalną doprowadziła do stanu ogromnej nieprzejrzystości sytuacji samorządów. Suchy Las, który posiada składowisko odpadów nie będzie otrzymywać opłaty marszałkowskiej, którą od 1 lipca przejmie GOAP. Oznacza to dla budżetu podpoznańskiej gminy stratę ponad 4 mln zł. Nie może zatem dziwić podjęta decyzja przez włodarzy Suchego Lasu o wyjściu z GOAP-u.

Twardy orzech do zgryzienia mają natomiast władze Obornik. Zamknięcie składowiska w Uścikówcu zmniejszyła im pole manewru. Trudno jednak było przewidzieć tak kuriozalną sytuację prawną, a wysypisko i tak nie mogłoby już przyjąć zbyt wielu śmieci. Oborniczanie muszą więc poczekać jeszcze trochę na ostateczną decyzję swoich władz w sprawie pozostania lub nie w Związku.

Województwo wielkopolskie od lat uchodzi za jeden z najlepiej rozwijających się regionów Polski, zarówno pod względem gospodarczym, jak i inwestycyjnym. Silny przemysł, rozbudowany sektor usług oraz rozwijająca się branża IT tworzą szerokie możliwości dla pracowników, ale także generują konkretne p…
Obowiązujące od początku 2025 roku nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości, choć w dużej mierze odpowiadają na postulaty zgłaszane przez przedsiębiorców, to wciąż pozostawiają duże pole do interpretacji, co można uznać za budynek, a co za budowlę. To z kolei rodzi duże wątpliwości, co do w…
Poprawa relacji z fiskusem i urzędnikami przeprowadzającymi kontrole to jeden z najczęściej podnoszonych postulatów przez przedsiębiorców.
W Polsce co roku oddaje się do użytku ok. 200 tys. mieszkań, co oznacza, że w ciągu dekady teoretycznie potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa mogłyby zostać zaspokojone.
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej iloś…
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami.
66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i prób…