fbpx

Suchy Las występuje ze związku śmieciowego GOAP!

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych odbędzie się zebranie członków Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Podczas spotkania podjęta zostanie uchwała o wystąpieniu Suchego Lasu ze Związku.

Liczba kuriozalnych zapisów w prawie regulującym gospodarkę komunalną doprowadziła do stanu ogromnej nieprzejrzystości sytuacji samorządów. Suchy Las, który posiada składowisko odpadów nie będzie otrzymywać opłaty marszałkowskiej, którą od 1 lipca przejmie GOAP. Oznacza to dla budżetu podpoznańskiej gminy stratę ponad 4 mln zł. Nie może zatem dziwić podjęta decyzja przez włodarzy Suchego Lasu o wyjściu z GOAP-u.

Twardy orzech do zgryzienia mają natomiast władze Obornik. Zamknięcie składowiska w Uścikówcu zmniejszyła im pole manewru. Trudno jednak było przewidzieć tak kuriozalną sytuację prawną, a wysypisko i tak nie mogłoby już przyjąć zbyt wielu śmieci. Oborniczanie muszą więc poczekać jeszcze trochę na ostateczną decyzję swoich władz w sprawie pozostania lub nie w Związku.