Przejdź do głównej treści

ZM GOAP ostrzega przed możliwością opóźnień odbioru śmieci

| Łukasz | Gospodarka

Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej informuje o możliwości występowania opóźnień w realizacji odbioru śmieci.

 W związku z epidemią koronawirusa do swoich klientów zwraca się ZM GOAP:

 Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż w związku z ogłoszeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego oraz związaną z tym koniecznością reorganizacji pracy firm odbierających odpady komunalne (rotacyjne wysyłanie brygad, odbiór odpadów przed godziną 6 rano) prosimy o wystawianie pojemników z odpadami wcześniej niż zwykle. Rekomendujemy, aby pojemniki i worki wystawiane były wieczorem przed dniem wskazanym w harmonogramie (wystawianie odpadów dużo wcześniej jest działaniem nieprawidłowym). Dodatkowo informujemy, że mogą nastąpić opóźnienia w realizacji odbiorów oraz podstawiania pojemników do ich gromadzenia.

ZM GOAP zapewnia, że dokłada wszelkich starań wraz z Wykonawcami, aby odbiory odpadów odbywały się bez znaczących utrudnień i niedogodności, jednakże zaistniała sytuacja może powodować ich występowanie. Na chwilę obecną proces odbioru odpadów nie jest zagrożony i będzie realizowany w  sposób ciągły.

Jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo pracowników odbierających odpady komunalne prosimy by odpady zmieszane umieszczać w pojemnikach w zawiązanych workach w celu ograniczenia ich kontaktu z odpadami. Ponadto zwracamy się do tych z Państwa, którzy nie są zobowiązani do wystawiania pojemników z prośbą, aby w okresie występowania stanu epidemicznego w miarę możliwości udostępniać pojemniki do gromadzenia odpadów celem zminimalizowania kontaktu brygad odbierających odpady komunalne z Państwa klamkami, domofonami, furtkami itp.  

ZM GOAP uprzejmie dziękuje za zrozumienie i przychylenie się do ww. prośby.

ZM GOAP opublikował komunikat 20 marca. Zdjęcie zrobione zostało w 2017 roku.

 

Województwo wielkopolskie od lat uchodzi za jeden z najlepiej rozwijających się regionów Polski, zarówno pod względem gospodarczym, jak i inwestycyjnym. Silny przemysł, rozbudowany sektor usług oraz rozwijająca się branża IT tworzą szerokie możliwości dla pracowników, ale także generują konkretne p…
Obowiązujące od początku 2025 roku nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości, choć w dużej mierze odpowiadają na postulaty zgłaszane przez przedsiębiorców, to wciąż pozostawiają duże pole do interpretacji, co można uznać za budynek, a co za budowlę. To z kolei rodzi duże wątpliwości, co do w…
Poprawa relacji z fiskusem i urzędnikami przeprowadzającymi kontrole to jeden z najczęściej podnoszonych postulatów przez przedsiębiorców.
W Polsce co roku oddaje się do użytku ok. 200 tys. mieszkań, co oznacza, że w ciągu dekady teoretycznie potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa mogłyby zostać zaspokojone.
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej iloś…
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami.
66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i prób…