fbpx

Prawdopodobnie nadmierna prękość jest przyczyną dachowania toyoty

Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyną dachowania toyoty w Dąbrówce Leśnej.

W piątek ok. godz. 13:40 na łuku drogi wojewódzkiej nr 178 przed miejscowością Dąbrówka Leśna doszło do dachowania pojazdu marki Toyota. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Policja apeluje o ostrożną jazdę.

Do zdarzenia doszło 13.07.2018r. ok. godz. 13:40 w drodze wojewódzkiej nr 178 tuż przed wjazdem do miejscowości Dąbrówka Leśna. Wg wstępnych ustaleń Policji kierujący pojazdem marki Toyota 22-letni mężczyzna jadąc z Czarnkowa w kierunku Obornik na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze w skutek czego doszło do dachowania. W wyniku zdarzenia kierowca oraz jego 21-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Nie wykluczone, że do zdarzenia mogła przyczynić się prędkość niedostosowana do panujących warunków drogowych. Z uwagi na padający deszcz jezdnia stała się śliska co wymusza zmianę techniki jazdy, zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszenie prędkości. 

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni i naszych umiejętności.