79 mandatów wystawili w czwartek policjanci

79 mandatow policja oborniki

79 mandatów karnych wystawili policjanci w ramach czwartkowej akcji związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

19 kwietnia na terenie powiatu obornickiego przeprowadzono ponad powiatowe działania kontrolne ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W akcję poza policjantami z Oborniki włączyli się także funkcjonariusze ościennych jednostek Policji z Czarnkowa, Międzychodu, Szamotuł oraz Wągrowca. Celem przedsięwzięcia było ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań na drodze.

19 kwietnia br.  policjanci obornickiej drogówki wsparci funkcjonariuszami ruchu drogowego z jednostek Policji z Wągrowca, Czarnkowa, Międzychodu i Szamotuł przeprowadzili działania represyjno – prewencyjne ukierunkowane na wyeliminowanie jak największej liczby negatywnych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu obornickiego.

Podczas akcji policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 90 pojazdów, z czego 74 były to samochody osobowe.  Za popełnione wykroczenia nałożono łącznie 79 mandatów karnych. Najczęściej popełnianym wykroczeniem w ruchu drogowym okazała się nadmierna prędkość. Z tego powodu aż 42 kierowcom wręczono blankiet mandatu. 14 osób ukarano natomiast  grzywną z powodu niekorzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W czasie prowadzonych działań policjanci pouczyli także 6 osób oraz zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę nie tylko na popełniane wykroczenia ale przede wszystkim na trzeźwość kierowców. Nie obyło się niestety bez kierowcy, który zasiadł za kierownicę pojazdu mechanicznego mimo wypitego wcześniej alkoholu. Podczas patrolu Gościejewa funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego kierowcę motoroweru. Podczas badania trzeźwości okazało się, że ma on ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Z uwagi na wzrastającą ilość wypadków drogowych oraz ofiar śmiertelnych w skali całego kraju nie wykluczone, że powyższe działania zostaną powtórzone w najbliższym czasie.

W trakcie trwania akcji na drogach powiatu obornickiego nie doszło do zdarzeń drogowych.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież